1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hayat Şükrü Genç'e güzel!
Hayat Şükrü Gençe güzel!

Hayat Şükrü Genç'e güzel!

İşçiler iki aydır maaş alamıyormuş kimin umurunda! Çocuklarını alıp Almanya’ya maça gitti.

A+A-

Sarıyer Belediyesi’nde taşeron firmalarda çalışan işçiler yaklaşık iki aydır maaşlarını alamazken, Belediye Başkanı Şükrü Genç çocuklarıyla beraber Almanya’da oynanan Schalke 04 - Galatasaray, Şampiyonlar Ligi Maçı’na gitmesi Sarıyer’de eleştiri konusu oldu.

Sarıyer Belediyesi’nde çalışan emekçi işçiler yaklaşık iki aydır maaşlarını alamıyor. Hatta bazı işçilerin işe gelirken yol parasını bile zor buldukları belirtiliyor. Bu konu bir önceki meclis toplantısında da gündeme gelmiş ve işçilerin zor günler geçirdikleri belirtilmişti. Ancak işçilerin bu sorunu daha çözülmeden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in çocuklarını da yanına alarak Almanya’daki Schalke 04 - Galatasaray Şampiyonlar Ligi Maçı’na götürmesi Sarıyer’de tartışma yarattı.

sukru_genc_almanya_mac_ic1.jpg

CHP’liler Şükrü Genç’ten rahatsız
Şükrü Genç’in 3 günlük Almanya macerasında belediye kaynaklarını kullandığı iddialarından özellikle CHP çevresi rahatsız oldu. Sarıyer Manşet’e konuşan bazı CHP’liler, “Diliyoruz ki belediye başkanı bu tür gezileri özel harcamaları kendi cebinden karşılamış olsun. Ama gelen duyumlar hiçte öyle görünmüyor. Belediyede çalışan emekçiler iki aydır maaş alamazken, belediye kaynaklarının böyle savurganca kullanılması doğru değil. Biz sosyal demokrat bir parti olarak önce işçilerimizin sıkıntılarını gidermeliyiz. Bu konuda ilçe başkanımızın da kendisini uyarması lazım” diye konuştular.
Bu haber toplam 3503 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

5 Yorum