1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hayat sizi değil, siz hayatı yönetin
Hayat sizi değil, siz hayatı yönetin

Hayat sizi değil, siz hayatı yönetin

Yaşam koçluğu ile ilgili merak edilenleri Sarıyer’de ikamet eden Yaşam Koçu Kubilay Göksel Eren ile konuştuk.

A+A-

Son dönemde toplumun her kesiminden insanlar psikologdan ziyade yaşam koçlarına gidiyor.  Peki, nedir bu yaşam koçluğu bununla ilgili merak edilenleri Sarıyer’de ikamet eden Yaşam Koçu Kubilay Göksel Eren ile konuştuk. Sorularımıza tüm açıklığı ile cevap veren Eren, “Hayat sizi değil, siz hayatı yönetin” diyor.

Yaşam Koçluğu nedir?
İnsanı hayata dair yönlendirmeden kendi arzu ve isteklerini fark etmesini sağlayan sistematik bir olgudur. Yaşam koçu kavramı herkese göre değişkenlik gösteren bir terimdir. Herkesin kendine göre teknikleri ve seans biçimleri vardır. Bu her danışan için farklılık göstermektedir. Tekniklerinizi danışana göre ayarlamalı ve her danışana aynı taktikle çözüm sağlanmamalıdır. Bu sektör geniş bir yelpazedir. Bunun için Professional bir kişiden yardım alarak size koçluk yapmasını isteyebilirsiniz. Sizi zirveye çıkaracak insanları iyi seçin ve ona göre yol izleyin...

Koçluk almak için genel itibariyle kimler geliyor?
09-65 yaş arası danışan potansiyelimiz var. Onlara yönelik hizmetler veriyoruz.
İlgi Alanlarım: Bireysel Koçluk, Öğrenci Koçluğu, Kariyer Koçluğu, Aile Koçluğu, İlişki Koçluğu Evlilik Danışmanlığı, öz güven problemi, sosyal fobi, kişisel gelişim, hayata anlam verme, dikkat eksikliği, karar verme, hayat yönetimi,  potansiyelinizin farkına varma, kendini tanımak, akılcı çözümlerle bulunduğun durumdan refaha ermek, stres, depresyon başlangıcı bunalım, kaygı ve korkular, stres yönetimi, öfke kontrolü, iletişim sorunları, ergenlik sorunları, aile ve çift danışmanlığı, duygusal sorunlar, ergenlik problemleri, ders başarısını arttırma, hayat yönetimi...

İnsanların size yaklaşımları nasıl, mesela sorunlarını anlatırken zorluk çekiyorlar mı?
Genel itibariyle evet, sonrası koçun verdiği güvenden kaynaklanıyor. Biz ekip olarak Profesyonel şekilde hizmet veriyoruz. Danışanlarımız bize geldiğinde; Hukuk danışmanımızla irtibat haline geçerek hukuksal kaygılarına anında çözüm buluyoruz. İlkokul, lise ve üniversite hocalarımızla irtibat halindeyiz. Öğrencilerin psikolojisini ele alıyoruz. -T.C. Aile Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığını her fırsatta arıyoruz. Danışanlarımıza her zaman ilk ağızdan bilgi veriyoruz. T.C Milli Eğitim Bakanlığını öğrencilerimiz için her fırsatta aramaktayız. Bu röportajı danışanlarım okuduğunda, yüzündeki o tebessümü kendi gözlerimle görmek isterdim. Vedat Bey, bu yola çıkarken bana öyle bir referans göster ki seninle yola devam edelim diyenler oldu. Tek kelime ile cevap verdim. ''DANIŞANLARIM''  benim tek referansım danışanlarımdır.İzlediğiniz yol nedir?
İlk önce onun karakterine zevklerine göre yol haritası çiziyoruz. Ona'' benden hangi konuda koçluk yapmamı istiyorsun? '' sorusunu soruyorum. Danışanımın konuşmasına göre yol haritasını Danışan Ve Koçun mantık çerçevesine göre çiziyoruz. Boşa zaman kaybı yaşamadan sorununa yönelik işler yaparak hayata emin adımlarla yürümesini sağlıyoruz. “Hepimiz insanız ve bu dünyaya yaşamak için geldik. Herkes özgürce ve istediği gibi yaşayacak. Hayat sizi değil siz hayatı yöneteceksiniz.”  Bizim ana felsefemiz kısaca bunu kapsar. Sorun ne ise çözüp, kaygılarını da gidermeyi kendimize görev ilan ediyoruz.

Kaç seans gelmek gerekiyor?
Etkin bir kişi olmak için en az 12 seans gelmek gerekir. Bizim bünyemizde minimum seans sayısı 12'dir.3 ay boyunca haftada bir kez görüşmeler yaparak sahip olduğu gücün ve potansiyelinin farkına vardırmaktır.

Koçluk sözleşmesi yapıyor musunuz?
Hayır. Bu bireyin özgür ve hür iradesine bağlı olarak yarar görmek için seçtiği programlardır. Ben sözleşme yapılmasını etik bulmuyorum.

Seminerler veriyor musunuz?
Evet, sıkça seminerlere katılıyorum. Davet edilen her yere gitmeye çalışıyorum. En son İstanbul Eczacılar Odasındaydık. ‘İnsan ilişkilerinde etkili iletişim '' konulu geniş kapsamlı bir seminer verdik. Geriye dönüşü çok güzel oldu. Çok güzel tepkiler aldım. Bu tip seminerleri sıkça yapmak istiyorum. Bana farklı bir potansiyel ve huzur veriyor.

http://www.psikolojikyasam.com/
www.kubilaygokseleren.com

0533 765 88 99
kgokseleren@gmail.com

Bu haber toplam 3531 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT