1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hayat Sevgi Atalay’a güzel!
Hayat Sevgi Atalay’a güzel!

Hayat Sevgi Atalay’a güzel!

Belediyedeki hızlı yükselişi ile dikkatleri üzerine toplayan Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay bu kez yeni lüks makam arabasıyla dikkat çekti.

A+A-

Sarıyer Belediyesi’ndeki hızlı yükselişi ile Sarıyerlilerin dikkatlerini çeken Belediye Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay bu kez tercih ettiği makam arabasıyla “Belediyede iki numara benim” dedirtti. Diğer belediye başkan yardımcıları makam aracı olarak ‘Fluence’ kullanırken, Atalay’ın Renault’un en üst modeli olan ‘Latitude’u tercih etmesi belediyedeki iki numara olduğunu da ortaya koydu.

Atalay’ın 106 Bin TL değerindeki 'Latitude' marka lüks makam aracı fiyat olarak da diğer başkan yardımcılarının kullandığı araçların neredeyse iki katı. Belediye bütçesinden oldukça yüksek bir kira bedeli ödendiği söylenen bu makam aracı vatandaşlardan da ciddi eleştiri aldı. Belediye Başkanı Şükrü Genç bu öne çıkışların farkın da mı bilinmez ancak belediye çalışanlarından aldığımız bilgilere göre; Atalay’ın ‘Ben sizden farklıyım’ tavırları diğer başkan yardımcılarını da rahatsız etmiş durumda.

Hedef 2014 mü?
Sarıyer’deki siyasi kulislere bakıldığında da Atalay’ın kısa süredeki bu yükselişi farklı yorumlara neden oluyor. Atalay’ın 2014’te belediye başkanlığına aday olmak istediği bu nedenle kendisini diğer belediye başkan yardımcılarından farklı gösterdiği konuşuluyor.

sevgiatlaymakam_679924051.jpg

ATALAY’DAN LATİTUDE AÇIKLAMASI
Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay diğer başkan yardımcılarından farklı olarak kullandığı Latitude marka makam aracı ile ilgili noter kanalıyla açıklama yolladı.

Avukatı Mebrure Genç tarafından yapılan açıklamada; “Müvekkilime tahsis edilen araba belediyenin tüm birim ve başkan yardımcıları için belediye hizmetlerinin görülmesi için tahsis edilen araçlar arasındadır. Müvekkilimin haberinizde yazıldığının aksine diğer başkan yardımcılarıyla aynı marka ve model tahsisliyken, araçta meydana gelen arızanın giderilememesi nedeniyle başka bir araç talep edilme zorunda kalınmıştır. Kendisi için yalnızca kullanıma uygun bir araç talebi yapılmış ancak marka ve model belirtilmemiştir. Diğer başkan yardımcılarından farklı bir aracın tahsis edilmiş olması talebin zaman olarak sonradan olması ve araç kiralama firmasının makam aracı olarak, kullanıma uygun başka bir aracın bulunmaması nedeniyledir. Renault Mais Binası ilgili olarak iddia edilen hususlar tamamen gerçek dışıdır. Binada yeni bir eklenti olmadığı gibi söz konusu firma ile hiçbir şekilde müvekkilimle herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır.”

Bu haber toplam 5809 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

11 Yorum