1. YAZARLAR

  2. Vedat ÖZDEMİR

  3. Havuz problemini çözer mi?
Vedat ÖZDEMİR

Vedat ÖZDEMİR

Genel Yayın Yönetmeni
Yazarın Tüm Yazıları >

Havuz problemini çözer mi?

A+A-

VEDAT ÖZDEMİR / SARIYER MANŞET GAZETESİ GENEL YAYIN YÖNETMENİ

“A musluğu havuzun tamamını a saatte doldurabiliyor. Tabanda bulunan B musluğu dolu havuzun tamamını tek başına b sürede boşaltıyor. Peki, bu havuz kaç saatte dolar?” gibi havuz problemlerini birçoğunuz çözmüştür. Özellikle Belediye Başkanımız Şükrü Genç mühendislik okuduğu için, sayısalcı bir öğrenci olarak bu tür problemlere pek yabancı değildir. Bu tür problemleri iyi çözer diye düşünüyorum. Son günlerin popüler şifresi olan Mod-Medyan ile üniversiteyi kazandıysa buna diyecek bir şey yok tabi…

Bugün Sayın Belediye Başkanımıza Sarıyer halkı adına bir havuz problemi sormak istiyorum. Şimdi nereden çıktı diyeceksiniz, hemen anlatayım.

Geçtiğimiz günlerde daha önce belediyede çalışan bir arkadaşım uğradı biraz sohbet ettik. Laf döndü dolaştı, Sarıyer Belediyesi’nin halkın parasıyla har vurup harman savurduğu çalışmalarına geldi. Dinleyince inanmak istemiyor insan ama bir tanesi var ki dikkatimi çekti. Yaklaşık bir yıl önce Şükrü Genç bir toplantıda Poligon Mahallesi’nde bir spor tesisi kiraladıklarını ve Sarıyer halkının da buradan faydalanacağını söylemişti. İşte bu tesisin kaderini sordum. Sordum da sormaz olaydım, çünkü halkçı olarak bildiğimiz belediye başkanımızın halkın milyarlarca lirasını nasıl boşu boşuna havuza attığını duymak istemedim.

Başkan 200 Bin TL’yi havuza attı
Bu arkadaşın anlattıkları özetle şöyle: “Sarıyer Belediyesi yaklaşık bir yıl önce Poligon Mahallesi’ndeki İbrahim Cevahir Sosyal Tesisleri’ni yaz okulları, halkın kullanımı ve belediye personelinin yararlanması amacıyla kiraladı. Aylık yaklaşık 15 bin TL civarında kira ödenen tesislerde bir de milyarlarca liralık onarım çalışmaları yapıldı. Ancak tesis hizmete bir türlü açılmadı. Durum böyle olunca da belediyenin kasasından yaklaşık 200 bin TL boşuna heba edildi”  
Bu havuz problemi öyle lise yıllarınızda ya da üniversite sınavında karşınıza çıkan problemlerden değil sayın başkan. Bu problemde halkın parası var. Bu problemde halka hizmet için harcanması gereken paranın birilerinin cebine gittiğinin kokusu var.

- Poligon Mahallesi’ndeki İbrahim Cevahir Sosyal Tesislerini aylık yaklaşık 15 Bin TL ödediğiniz doğru mu?
- Yaklaşık bir yıl önce tesislerin onarımına milyarlarca lira harcadığınız doğru mu?
- Onarım ve kira bedeli olarak bir yıl içerisinde 200 Bin TL’nin boşa gittiği ve hiç kimsenin faydalanmadığı doğru mu başkan?

Eğer tüm bunlar doğruysa bu problemde havuzu dolduran musluğu açmayı unutmuşsunuz. Havuzu sadece boşaltan musluğu açmışsınız. Daha fazla dolmasını beklemeyin, havuzun boşalıp tüm suyunun tükenmemesi için altındaki hortumları kapatmanız gerekiyor. Aksi takdirde halkın parası boşu boşuna akıp gitmiş olacak. Bu da kurmuş olduğunuz halkın belediyesine (!) yakışmaz sanırım!

Bu yazı toplam 3690 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT