1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Hasta Yatağı Ve Kullanım Alanları
Hasta Yatağı Ve Kullanım Alanları

Hasta Yatağı Ve Kullanım Alanları

Hasta yatakları genel olarak hastanelerde ve sağlık merkezlerinde kullanılmak ile birlikte, günümüzde uzun süre yatarak tedavi gören hastalar için evlerde de tercih edilmektedir.

A+A-

Hasta yatakları genel olarak hastanelerde ve sağlık merkezlerinde kullanılmak ile birlikte, günümüzde uzun süre yatarak tedavi gören hastalar için evlerde de tercih edilmektedir. Diğer yataklara göre daha konforlu ve otomatik özelliklere sahip olan hasta yataklarında, bireylerin sağlığına kavuşana kadar tedavi edici etkilerinin de olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu noktada hasta yatağı almak isteyen bireylerin, öncelikli olarak bir uzmandan yardım almaları, tedavi süreçleri adına son derece önemlidir.

Hasta karyolası, piyasada birbirinden farklı özelliklerde bulunmak ile birlikte, elektrikli, manuel, otomatik ya da uzaktan kumandalı olarak birbirinden farklı modelleri bulunmaktadır. Bireylerin ihtiyaçlarına göre kullanıcılar, en uygun yatağı satın alarak hastanın rahat bir şekilde tedavi edilmesine yardımcı olmaktadırlar. Genel olarak yürüyemeyen ve yürüme zorluğu çeken bireylerin tedavisinde kullanılan hasta yataklarında, korunaklı bir parçanın da bulunması, bireylerin herhangi bir durumda düşmelerine ve aksilik yaşanmasına engel olacaktır.

Belirtilen özellikler doğrultusunda, hasta yataklarının fiyatlarının oldukça pahalı olduğunu söylemek gerekmektedir. Sağlık ürünü olması nedeniyle en basit özelliklere sahip hasta yatakları, yaklaşık 700 TL’den başlamaktadır. Fiyatının yüksek olması nedeniyle satın alamayan bireyler adına ise kiralık hasta yatakları bulunmaktadır. Pek çok firma, medikal şirket ve hastane malzemesi satan merkezler, kullanıcıların bütçelerine uygun hasta yataklarını kiralamaktadırlar. Bu sayede ise bireyler hem uygun fiyatlara hem de istedikleri özellikte hasta yataklarından yararlanma fırsatı elde etmektedirler.

Bu haber toplam 852 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT