1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Hangi Diyet Zayıflatır? İşte Sizin için seçtiğimiz diyet listeleri
Hangi Diyet Zayıflatır? İşte Sizin için seçtiğimiz diyet listeleri

Hangi Diyet Zayıflatır? İşte Sizin için seçtiğimiz diyet listeleri

Kişinin beslenmesine dikkat etmesi zararlı, yağlı bol karbonhidratlı yiyeceklerden kendini uzak tutmasıdır.

A+A-

Kişinin beslenmesine dikkat etmesi zararlı, yağlı bol karbonhidratlı yiyeceklerden kendini uzak tutmasıdır. Çocukluk çağında dahi, obezite hastalığının çoğaldığı bu dönemde kişinin yediklerine dikkat etmesi gerekir. Özellikle çocukluk çağında obezlik durumu tedavisi biraz daha zor olup ebeveynlere büyük iş çıkarmaktadır. Durum hastalık boyutuna gelmeden önceden önlemini alan düzenli, sağlıklı beslenmeyi yaşam biçimi haline getirmek gerekir. Birçok çeşidi olan diyet programları vardır. Bu kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Günümüzde çok fazla yaygınlaşan hızlı kilo verdiren diyet programları çok sağlıklı değildir. Bağışıklığın düşmesine ve vücutta kas kaybına neden olmaktadır. Bu yüzden kişinin kafasına göre dışarda gördüğü her diyeti uygulamaması gerekir. Beslenme ve diyet uzmanından yardım alınması oldukça önemlidir. Beslenme uzmanı kişinin vitamin, yağ, kas oranlarına bakarak ne tür bir diyet uygulanacağına karar verir ve beslenme listesi oluşturur. Kişi beslenme düzenine istikrarlı bir şekilde devam eder uzmanının dediklerini yerine getirirse istediği sonucu almaya başlar.

Diyet Çeşitleri Arasından Doğru Olanı Bulmak

Bir sürü diyet programı var. Bunlardan hangisi sizin en hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacak? İşte sizin için seçtiğimiz en başarılı diyet listeleri.

1)Aristo Diyeti

Dr. Gönül Ateşsaçan’ın ses getiren bitkisel bazlı beslenme diyeti. Adını ünlü filozof Aristo’dan alan Aristo Diyeti ile çiğ sebze ve meyve tüketerek, bitkisel bazlı beslenmeye dayanan bir vegan diyeti. Bu diyete başladıktan 1 hafta sonra 1 beden, 1 ay sonra ise 2 beden inceliyorsunuz. Yani ilk ay kilonuzun %10’u gidiyor. Detaylı bilgi almak için tıklayın.

2)Alkali Diyeti

Alkali diyetinde fazla proteinden kaçınılır. Ve vücuda fazla protein yüklenmesi istenmez. Bundan dolayı genelde sabah ve öğle yemeğinde önerilen yiyeceklerden istenildiği kadar yenilmesi sağlanır. Proteinden uzak sebze ağırlıklı beslenmeye özen gösterilir. Akşam ve ara öğünlerde ise meyve ve yine sebze tercih edilir.

3)Detoks diyeti

Bu diyet daha çok fazla ödem toplayan kişiler için uygundur. Yapılan detoks diyetinde su içimine ve detoks suları hazırlamaları istenir. Tuz oranlarının azaltılması gerekir. Genellikle diğer diyetler gibi günde 6 öğün beslenilmesi istenen bu diyet programı yapıldığı takdirde vücuttaki ödem ve fazla kilolardan kurtulmayı sağlar.

4)Yumurta diyeti

Yumurta diyetinde kronik rahatsızlığı olan kişilere önerilmez yapılsa da uzman tarafından kontrollü şekilde yapılması istenir. Vücut ihtiyacına göre yapılan yumurta diyetinde alkali diyetinin tam tersi protein ağırlıklı beslenme istenir. Protein oranı yüksek gıdaların başında gelen yumurta, bu diyette anahtar yiyecektir. Yumurta diyetinde 3 gün yapılıp 2 gün ara verilmesi istenir. Böylelikle vücudun dengesi sağlanır. Yumurta diyeti de kilo vermede oldukça etkili bir diyettir.

5)Ketojenik diyet

Ketojenik diyette önem verilen nokta karbonhidrat alımını azaltmak ve et, balık gibi protein oranını fazlalaştırmaktır. Bu diyette sebze ve meyve tüketiminin azaltılması istenir. Hayvansal gıdaların ve proteinin fazlalaştırılmasına önem verilir. Ketojenik diyette yağ yakımı fazlalaşır. Bu diyette kilo vermede etkili olup insanlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Diyette olan kişinin diyet yaptığı zaman içerisinde spor yapımına da özen göstermesi gerekir. Bir yandan diyet yapıp kilo kaybı sağlanması, bir yandan spor yapılarak vücudun toparlanması çok sağlıklı bir yöntemdir. Bakıldığında birden fazla yapılabilecek diyet olmaktadır. Kişiye uygun diyet için diyetisyen ve beslenme uzmanına gidilmesi ve yardım alınması en doğru seçenektir.

İşte seçtiğimiz diyet programları bu şekilde. Size en uygun diyeti umarım bulmanıza yardımcı olabilmişizdir. Eğer henüz hala bir diyet programı seçemediyseniz, Diyetio’nun hazırladığı diyet listelerini de incelemenizi öneririz.

Bu haber toplam 914 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT