1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Hamilelikte Yeşil Erik Neden Önemlidir?
Hamilelikte Yeşil Erik Neden Önemlidir?

Hamilelikte Yeşil Erik Neden Önemlidir?

A+A-

Meyveler insanlar için vitamin deposudur. Meyvelerin içinde yaz kış canımızın istediği bulamadığımız meyveler olur. Vaktinde olmadığımız meyvelere ulaşmak günümüzde mümkün ancak fiyat açısından her bütçeye uygun olamayabilir. O yüzden çoğu kişinin istediği meyvenin mevsimini beklemekten başka çaresi yoktur. Hamilelerde ise durum daha da farklıdır. Aşerme gibi bir durum vardır ki neyin ne zaman aşerileceği hiç belli olmaz.

Aşerme günlük gıdalara karşı olabileceği gibi hiç tahmin edilmeyen şeylere karşı da olabilir. Örneğin; toprak, kil vs. Şaşırtıcı olabilir ancak daha önce de belirtildiği gibi neyin ne zaman aşerileceği hiç bir zaman belli değildir. Böyle ilginç durumlarda ilk yapılması gereken doktora başvurmak olmalıdır. Çünkü bu tarz maddelerin aşerilmesi kansızlık nedeni de olabilmektedir. Yani vücut bu şekilde sinyal veriyor olabilir. Aşerme genel olarak bakıldığında hamileliğin ilk üç ayında kendini göstermektedir. Dördüncü aydan sonra ise yavaş yavaş kesilmeye başlar. Aşerme o kadar tuhaf bir olgudur ki hep en umulmadık şeyleri insanın canı istemektedir. En çok aşerme durumu kış aylarında yeşil erik ile açığa çıkmaktadır.

yesil-erik2.jpg

Peki yeşil erik hamileler için neden önemlidir?

* Yeşil erikte bulunun C ve A vitamini ile hamilelerin bu vitamine olan ihtiyaçları sağlanabilmektedir.

* Hamilelikte son zamanlara doğru sindirimde sıkıntılı günler geçebilir. Erik sayesinde bu şikâyetler biraz daha azalır. Erik sindirime yardımcı olur.

* Bağışıklık sistemini korur.

* Diş sağlığını ve diş etini korur.

* Demir eksikliğini önleyicidir ve kan şekerini düzenleyicidir.

* Stresi ve yorgunluğu alır.

* Kemiklerin gelişiminde rol oynar.

* Pek çok minerali içerisinde barındırır.

Kışın erik bulmak mümkün mü?

Eskiden olsa mümkün değil denirdi. Ancak günümüzde rahatlıkla erik bulunabilir. www.hamilemeyveleri.com sayesinde bu mevsimde olmaz denilen aklınıza gelebilecek her meyveye ulaşmak çok kolay. Yapılması gereken tek bir şey vardır. O da www.hamilemeyveleri.com adresine girerek oradan istenilen meyveyi ya da meyveleri seçmektir. Tazeliğinden, doğallığından şüphe etmemek gerekir. Çünkü bu meyveler başka ülkelerden mevsiminde taze taze toplanıp sizlere o şekilde gönderilmektedir. İnternet üzerinden sipariş vermek mümkün olabildiği gibi arayıp telefonda bilgi alarak sipariş vermek de mümkündür.

Bu haber toplam 3439 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum