1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Halkın belediyesi bu mu?
Halkın belediyesi bu mu?

Halkın belediyesi bu mu?

Sarıyer Belediyesi'nde işçiler maaşlarını alamazken başkan yardımcıları, danışmanlar ve müdürlerin keyfi hareketleri personelin tepkisine neden oldu.

A+A-

Ekonomik krizle boğuşan Sarıyer Belediyesi’nde maaşlarını doğru dürüst alamayan işçiler büyük bir sıkıntı yaşarken, bazı danışman ve müdürlerin kendilerine tahsis edilen araçları özel işlerinde kullanmaları personel tarafından eleştiri konusu oldu.

Hayat danışmanlara güzel!
Belediyeden çok önemli kaynaklardan aldığımız bilgilere göre; Şükrü Genç’in danışmanı geçtiğimiz günlerde memleketi Şebinkarahisar’a belediyenin aracıyla gitti. Aracın deposunu ise yine belediyenin Çayırbaşı’ndaki yakıt istasyonunda doldurdu.  Yine Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay’ın torpiliyle sözleşmeli olarak belediyede işe alınan başka bir danışmana ise servis olmasına rağmen özel araç tahsis edildi.  Fen İşleri Müdür Yardımcısı’nın aracını kendisine tahsis ettiren bu danışmanın belediyenin aracını özel işlerinde kullandığı ve uygunsuz yerlerde görüldüğü ileri sürülüyor. 

Belediyenin imkânlarıyla tatil keyfi
Öte yandan Belediye Başkanı Şükrü Genç’in Almanya turunu fırsat bilen bir müdür iki gün önce 4 günlüğüne izne ayrıldı.  Dinlenmek için Şile Teke Köy’ü tercih eden müdür, oteline gidinceye kadar yine belediyenin imkânlarını kullandı. Bu müdürün belediyenin aracı ve özel şoförüyle kendisini otele kadar bıraktırması maaşlarını alamayan belediye personelinin de eleştirilerine neden oldu.

Belediye değil sanki çiftlik
Sarıyer Manşet Gazetesi’nin haber merkezini arayan bazı belediye çalışanları, “Başkan burada yok belediye çiftlik gibi kullanılıyor. Mazotun yokluğundan iş makinaları ve temizlik araçlarının büyük çoğunluğu çalışmıyor. Belediyede işler neredeyse durma noktasına gelmiş ama müdür ve danışmanlar har vurup harman savuruyor. Müdürün biri tatile belediyenin özel imkânlarıyla gidiyor.  Basın danışmanı yine memleketi Şebinkarahisar’a belediyenin aracıyla gidiyor. İşçiler bu kadar sıkıntı yaşarken, müdür ve danışmanların bu keyfi davranışlarına başkan nasıl izin veriyor” diye konuştular.

Bu haber toplam 636 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT