1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Halkın arsalarını gizlice satmış!
Halkın arsalarını gizlice satmış!

Halkın arsalarını gizlice satmış!

AK Parti’li Cemil Özbalta, "Belediye iki yılda Sarıyer’de çok sayıda arsa satmış. Sarıyer halkının hakkı olan arsalar gizli bir şekilde satılmış. Kimsenin haberi yok." dedi.

A+A-

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in Reşitpaşa ve Maden Mahallesi’nde belediyeye ait iki arsanın satışı için yetki istemesi hem CHP hem de AK Parti’de geniş yankı buldu. CHP grubunda sert tartışmalar yaşanırken, AK Parti’li Cemil Özbalta ise Sarıyer halkının haberi olmadan belediyede çok sayıda arsanın satıldığını söyledi. Özbalta “Halkın yerini neden ranta dönüştürüyorsunuz? Para tatlı mı geldi?” dedi.

Şükrü Genç Kasapçayırı’ndaki vatandaşlardan özür dilesin!
Belediye Başkanı Şükrü Genç’in şova dönüştürdüğü ancak daha sonra hukuki olmadığı gerekçesiyle mahkemeye taşınan Kasapçayırı’ndaki tapu olayı ile ilgili de konuşan, Özbalta, “2009 yılından bu zamana kadar belediyemiz tapu vermek için mücadele ediyor. Kasapçayırı’nda tapular verilecekti ki olay mahkemeye taşındı. Tapuların iptal olması demek hukuki altyapının olmaması anlamına geliyor. Bu belediyemiz için utanç verici bir olaydır. Biz bir toplantı yapıyoruz, sivil toplum kuruluşlarını, halkı, muhtarları davet ediyoruz; tapu veriyoruz diyoruz ama bu olay mahkemede son buluyor. Bu tapu olayı insanları aldatmak, göstermelik tapu olayıdır ki bu konuda belediye başkanımız o insanlardan özür dilemelidir” dedi.

Para tatlı geliyor demek ki
Sarıyer Belediyesi’nin gizliden çok sayıda arsa sattığını söyleyen Özbalta, “Size tapu vereceğim diye nutuk atanlar İBB’nin arazilerine talip oldular. 1 metrekare yerimiz bile yok ki halka verelim diyorlardı. 2009’da 4 tane arsa satıldı. Bundan kimsenin haberi yok. 268 bin lira gelir elde edildi. 2011 yılında Sarıyer’de arsalar satılmış. Sarıyer halkının hakkı olan arsalar satılmış. Kimsenin haberi yok. 1 milyon 225 bin lira bu satışlardan gelir elde edildi. İBB’nin arsaları Sarıyer Belediyesi’ne verilmiş olsaydı bunlar muhtemelen yine satılmış olacaktı. Para tatlı geliyor demek ki. Satılması arzu edilen yer birkaç mahalleye hitap edilebilecek güzel bir yer. Burada bir semt konağı veya hizmet binası yapılabilir. Neden satışa sunuluyor burası? Halkın yerini neden ranta dönüştürüyorsunuz?” diye konuştu.

Bazıları boş konuşurken biz icraat yapıyoruz
AK Parti’nin tapu dağıtmaya devam edeceğini söyleyen Özbalta; “Ferahevler’de Büyükşehir tapu dağıtım töreni düzenledi. Ferahevler’de 18 uygulaması kapsamında 43 tane hanenin tapuları hazırlanıyor. Hukuki altyapısı hazırlanmış, halkın hizmetine sunulmuş bir vaziyette 25.600 m2 toplam alanı olan, imar uygulaması bitirilmiş bir alanın tapuları Sarıyer halkına dağıtılacak. Bazıları burada boş boş konuşur ama biz AK Parti olarak icraat yaparız. Bu icraatı siz her alanda göreceksiniz ”dedi.

Belediyedeki gizli arsa satışlarıyla ilgili tüm gelişmeler, tüm belgeleriyle yine Sarıyer Manşet’te olacak. Sarıyer’de hiçbir şey gizli kalmayacak çünkü Sarıyer Manşet var…

Bu haber toplam 615 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

2 Yorum