1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Güvenlik Kamera Sistemleri
Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik Kamera Sistemleri

A+A-

Günümüz şartlarında yaşanan ve çalışılan mekanların güvenliğini sağlamak eskisi kadar kolay değil. Ev ve iş yerleri, gelişen teknoloji ve yaşam şartlarıyla birlikte farklı güvenlik tehlikelerine maruz kalabilmekte. Bu riskleri bertaraf etmek veya en aza indirebilmek için farklı güvenlik önlemlerinin alınması gerekmekte. Onların başında da güvenlik kamera sistemleri gelmektedir.

Güvenlik Kamera Sistemleri Nasıl Çalışır?

İnsan, doğası gereği bazı ayrıntıları gözden kaçırabilir, tehlikeleri sezemez ya da bazı dalgınlıklar yaşabilir. Bazı durumlarda da insan faktörünün yanında güvenliğin, teknolojik ürünlerle de sağlanması gerekebilmektedir. Bazı mekanlar, güvenlik personelinin çalıştırılmasına uygun olmamakta ya da 24 saat güvenliğin kontrolünü gerekmektedir. Böylesi durumlarda güvenlik kamera sistemi, hem ekonomik hem en güvenilir çözüm olmaktadır.

Tatile giden ev sahibinin ya da mesaisi bitip iş yerini kapatarak evine dönen iş yeri sahibinin, kamera sistemleri sayesinde gözü arkada kalmamakta. 7/24 kontrol imkanı sunan bu sistemlerin sağladığı görüntüler, bilgisayar ve akıllı cep telefonları sayesinde kontrol edilebilmekte ve izlenebilmektedir.

Yaşam alanlarının dışında kalan, gece geç saatlerde kontrolünün mümkün olmadığı arka bahçeler, bodrum kattaki depolar ya da uzunca süre boş bırakılacak mekanlar, bu tarz güvenlik kamerası sistemleri sayesinde rahatlıkla kontrol edilir. Üstelik bu rahatlığı sağlayan güvenlik kamerası fiyatları, sanıldığının kasine çok uygundur.

Güvenlik Kameralarının Çeşitleri

Ebeveynler için bebeklerinin güvenliği çok önemlidir. Dünyaya yeni gelmiş ve korunmaya muhtaç bebeklerinin güvenliğini sağlamak isteyen ebeveynler, teknolojinin yardımıyla rahat nefes alabilmektedir. Bebek güvenlik kamerası bebeğin güvenliğini sağlarken bebeğe refakat eden kişilerin kontrolüne de imkan tanımaktadır.

Ofis içi ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanıma uygun olan IP güvenlik kamerası özellikle insan yoğunluğunun fazla olduğu ofis giriş çıkışlarında ya da tenha bölgelerin güvenliğini sağlama konusunda büyük kolaylık sunmaktadır.

Güvenlik kameralarının bazı modellerinde ses kayıt özellikleri de mevcut olup alınan kayıtlar yüksek çözünürlüğe sahiptir.

Uzaktan izleme imkanı sunması açısından büyük kolaylık sağlayan güvenlik sistemlerinin analog güvenlik kamerası ve kablosuz kamera seçenekleri de bulunmaktadır. Özellikle kablosuz kameralar, gece görüş ve harekete duyarlı sensörlerinden dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Analog güvenlik kameraları da ses kayıt özelliği ve gece görüş imkanı sunmasından dolayı en çok tercih edilen güvenlik çözümleri arasında yer alır.

Bu haber toplam 980 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT