• İstanbul8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
11 Haziran 2012 Pazartesi 16:53

Pınar’da Şükrü Genç’e şok protesto

BU HALK SENİ DE RANTÇILARI DA AFFETMEZ!.. Pınar Mahallesi’nde Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e şok protesto!
Pınar’da Şükrü Genç’e şok protesto

Mahalleye asılan pankartlarda “Namus ve şeref sözü verdiğin imzaya sahip çık Şükrü Genç. Bu halk seni de, yağmacıları da, rantçıları da affetmez” yazıldı.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in 2009 yerel seçimlerinde imzaladığı taahhütname ile halka verdiği sözlerin hiçbirini yerine getirmemesi Pınar Mahallesi halkının tepkisine neden oldu. Pınar Mahallesi Koruma Yaşatma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği binasında toplanan halk mahallenin değişik yerlerine pankart asarak Şükrü Genç’i protesto etme kararı aldı. Dernek yönetimi tarafından mahallenin değişik yerlerine “Zabıta terörüne son verilmelidir. Sn. Belediye Başkanı Şükrü Genç namus ve şeref sözü verdiğin imzaya sahip çık, yaya yolunu aç. Söz verdiğin semt konağını yap. Bakanlıkta yaptığın rant projesini açıkla, bu halktan da özür dile. Bu halk seni de, yağmacıları da, rantçıları da affetmez” yazılı pankartlar asıldı.

Dernek yönetimine hizmet tehdidi
Alınan bilgilere göre; pankartın asılmasından sonra bazı belediye başkan yardımcıları ve müdürler Dernek Başkanı Cemal Ejder’i arayarak mahalleye hizmet götürmemekle tehdit etti. Ardından Cemal Ejder’in cep telefonuna Şükrü Genç’e ait olduğu söylenen bir numaradan “Kendine yakışanı yapmışsın Cemal efendi. Onun bunun uşaklığını yapacağına adam ol” mesajı geldi. 

Halk piknikteyken Zabıta pankartları topladı
Pazar günü Pınar Mahallesi halkının kaynaşması amacıyla her yıl düzenlenen piknik vardı. Protesto edileceğini öğrenen Şükrü Genç pikniğe de katılmadı. Halkın piknikte olduğu saatlerde mahalleye giden zabıtalar pankartları topladı.

Dernek Başkanı Cemal Ejder: “Şükrü Genç hiçbir sözünü tutmadı”
Sarıyer Manşet'e konuşan Dernek Başkanı Cemal Ejder, Şükrü Genç’in verdiği sözlerin hiçbirini yerine getirmediği belirterek, protesto kararının mahalle halkının ortak kararı olduğunu söyledi. Ejder, “Dernek toplantısında biz halkımıza, sizin iradenizi boşa çıkarıp toplantıya katılmayanları protesto ediyoruz, verilen sözlerin yerine getirilmesi için adınıza pankartlarımızı asacağız dedik. Halkımız da bizi destekledi, alkışladı biz de tepkimizi dile getirdik. Tepkimizin nedeni, bizi yok sayan anlayışları biz protesto ediyoruz. Kendisini 2 kez davet etmemize rağmen, hiçbir mazeret bildirmeden toplantılarımıza gelmemesi kafamızda soru işaretleri yarattı. Biz asla kimsenin arka bahçesi olmadık. Bizim hakkaniyetimiz Pınar Mahallesi’dir. İçimizde AK Partili, CHP’li, MHP’li, BDP’li üyelerimiz var. Bizim derdimiz mülkiyet sorunudur. Şükrü Genç’in bakanlığa mahallemizle ilgili nasıl bir rapor verdiğini biliyoruz. Bizim başkandan da en son istediğimiz panele gelip bize TOKİ ile ilgili bir plan-projesi var mı diye sorup bunu halka paylaşmasını istedik. Ama gelmedi, gelmediği gibi onlarca kez kendisini aramamıza rağmen bize cevap vermedi” dedi.

3 ayda tapu vereceğim demişti
Pankartlardan sonra kendilerine tehdit telefonlarının geldiğini söyleyen Ejder, “Biz belediyeden “Bir daha masa-sandalye vermeyiz, o pankartı indirin” gibi sözler içeren telefonlar alıyoruz. “Zabıta terörü” sözünü ben 1,5 yıl önce hapse düştüklerinde de söylüyordum. Zabıta Müdürü Semra Kartal tutuklandığında Başkan, “Cemal Başkan ben sana söz veriyorum, zabıtanın yapmış oldukları haddini aştı. Onları değiştireceğim” demişti. Ama eşkıyalık halen daha devam ediyor. 14 mahalle olarak biz Başkan’ı ziyarete gittiğimizde, “Beni de her an içeriye alabilirler" demişti gözleri dolarak. Biz, ona suçluluk ispatlanana kadar tarafsızız demiştik. İmza attığı taahhütnamedeki maddelerin hiçbiri gerçekleştirmedi. Mülkiyet ile ilgili seçimde 3 ay içinde tapu vereceğim pankartları astırmışlardı mahalleye. Tüm kahvelere ve sokaklara aynı pankartları asacağız. Artık mahallemize gelmesini istemiyoruz” diye konuştu.

İŞTE O PANKART:

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
YORUMLAR
CHP li
Şükrü genç ilçe baskanı mehmet Deniz'in de elini sıkmamıştı değilmi ayıp ayıp...
PINARLI
BİZ BAŞKANIMIZI SEVİYORUZ KİMSEYE DE EZDİRMEYİZ NE SANA NEDE PARALI MUHTARLARINA KONGREDE GÖRÜŞÜRÜZ
pınar
kendini güzel ifade etmişsin para almıyoruz alıyorsak azalıyoruz desen daha iyi olurdudüzerinizdeki elbise halkın parası kaketmiyorsunuzbubır sucdur yalakalıkdır
CHP li
Sariyer SARIYER olalı böyle trajikomik bir dönem yaşamadı yazık çok yazık.
Muhtar
Cemal,rumuzlu kişiye sesleniyorum.Ağızından çıkan kelimeyi kulağın duysun.Hiç bir kimse muhtarları bu şekilde suçlayamaz.Hiç bir muhtarın kursağından belediyenin 5 kuruş parası geçmemiştir geçmezde.Bunu ispat edemeyen namerttir.Saldıracak bir yer bulamdında muhtarlaramı çamur atmaya başladınız.geçmiş dönem olsun.bu dönem olsun inkar etmiyoruz.Muhtarlara yerel yönetimler yasasına göre belediyeler muhtarlara imkanlar dahilinde sadece ayni teknik yardım yapmaktadır.Başka bir uygulama yoktur.Kimse Muhtarları yalakalıkla suçlayamaz.Bu yorumu yapan kişiye sözünü iade ediyorum.kötü söz sahibine aittir.
az kaldı ne kadar
16 ay kaldı en yakınları bıle artık sans tanımıyor o iş aldıkları per perişan olacaklar insan için çıkmayacaklar varın gelım vakıt varken çıkın orda halkın arasına katılın adalet ve kalkınma partisi geliyıor yandaşlar bu iş böyle onları gelice siz gideceksiniz haydın bakalım 16 ay gerı sayım başladı....
cebo
sukru genc mhp li bır daire amiri akp li personeller 3750 alan koruman oh ne guzel dımı pınar mahallesınde de bekleyen ınsanlar pankartı senın adamların yaptırdı haberın yok daire amırını bır sorgula neler olur neler

Sadece Sarıyer Haber leri


    

sanalbasin.com üyesidir
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Sariyer Manset | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0212) 242 48 70 / Faks : Gazeteler Sarıyer Gazetesi Sarıyer Manşet Gazetesi | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA