1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Google Harita Kaydı İle Firmanızı Arayan Herkese Ulaşın
Google Harita Kaydı İle Firmanızı Arayan Herkese Ulaşın

Google Harita Kaydı İle Firmanızı Arayan Herkese Ulaşın

A+A-

İnternette gezinme ya da “şu ne demek” denilince belki de akla gelen ilk şey Google’dır. Google bir arama motorundan çok daha fazlasıdır. Bir adresi aradığınızda karşınıza hemen Google harita kayıt sisteminden aradığımız yerin haritası ve yol tarifi çıkmaktadır. Bu sisteme girip Google harita kaydı yaptıranların iş adresleri internet ortamında çıkmaktadır. Bu sistem insanlara çok büyük kolaylıklar getirmektedir. Google bir günde belki de milyarlarca insanın girdiği bir ortamdır. Bu ortamda reklamın yapılması veya küçücük de olsa firma adının geçmesi firma adına çok önemli bir tanıtım olmaktadır.

Eskiden kaybolma, yolu bulamama gibi sıkıntılar yaşayan insanlar artık bütün adresleri elleriyle koymuş gibi bulabiliyorlar. Bunun sebebi ellerindeki akıllı telefonlarda bulunan haritalar ve navigasyon aletleridir.

Google harita firma kaydı ile bir firma adres bilgilerini Google üzerine kaydediyor. O firma ile ilgili biri internette bir arama yaptığı zaman ya da firmanın nerede olduğunu Google’a sorulduğunda, direk olarak o firmanın adresinin kayıtlı olduğu Google harita kaydı sayfası ve firma bilgilerine ulaşabiliyor. Bu kayıtta firmanın açık adresi, iletişim bilgileri ve Google harita kayıt sistemine kaydedilen adresi harita olarak çıkacaktır.

Bu sistem firmanın harita kaydı yapıldıktan sonra, tamamen ücretsiz bir reklam olanağı sağlar. Aslında bu firma adına bir nevi reklam olarak düşünülmektedir. İnsanlar artık en küçük şeyleri bile internette arayıp buluyor. Yemek siparişinden, market alışverişine, evdeki musluğun tamirini yapacak musluk ustasına kadar her şeyi bu ortamda arıyorsak bu ortamda yapılan reklamın eşi benzeri olamaz. Bu sebeple büyük küçük demeden firmalar hemen Google harita firma kaydı oluşturup müşterilerine buradan en kolay ve en güçlü şekilde ulaşabilirler. Buradan firmanın adresini alan müşteriler adresinize ulaşacaklar ve işleriniz açılacaktır.

Bu haber toplam 990 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT