1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Gömlek ve Kravat Renk Eşleştirme Kuralları
Gömlek ve Kravat Renk Eşleştirme Kuralları

Gömlek ve Kravat Renk Eşleştirme Kuralları

Doğru renkleri bulmak, biraz renk bilgisi gerektirebilir. Özellikle gömlek ve kravat söz konusu olduğunda, benzer renkleri kullanmak genellikle daha kolaydır.

A+A-

 

Doğru renkleri bulmak, biraz renk bilgisi gerektirebilir. Özellikle gömlek ve kravat söz konusu olduğunda, benzer renkleri kullanmak genellikle daha kolaydır. Örneğin, orta yeşil bir gömlek, krem renk kravat ve bej renkli takım elbise kombinasyonu, oldukça uyumlu görünen ve her insanın beğenebileceği bir stildir.

Gömlek ile Benzer, Karşıt ve Tamamlayıcı Renkler Kullanma

  • Benzer renkler birbirinin tonudur. Renkler birbirine yakın olduğunda, bir gömlek rengi için aksesuarlar eklemek kolaydır.
  • Tamamlayıcı renkler birbirinin karşısındadır. Her ne kadar birbirlerini tamamlasalar da bu güçlü renkleri bir araya getirmek biraz zorlayıcı olabilir.
  • Karşıt renkler arasında üç renk bulunur. Bunları birleştirmenin en iyi yolu, tonlardan birinin daha koyu bir tonda, (örneğin, sarı ve mor) olduğundan emin olmaktır.

Beyaz gömlek, çok yönlülük ve neredeyse herhangi bir kravat için boş bir tuval sunar. Bu, bir çizgi, desen veya örme versiyonu olan kravat için en kolay ve en güvenli seçenek olabilir. Belki de https://www.cacharel.com.tr/erkek-gomlek-modelleri/ sayfasında görebileceğiniz gibi kravat mecburiyetiniz olmadığı zamanlarda harika görünen gömlek çeşitlerini denemek isteyebilirsiniz.

Bu haber toplam 1154 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT