1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Gizli kamera sayesinde hiçbir şey gizli kalmayacak
Gizli kamera sayesinde hiçbir şey gizli kalmayacak

Gizli kamera sayesinde hiçbir şey gizli kalmayacak

A+A-

Birçok işyeri hatta evler için güvenlik adına alınan gizli kamera çeşitleri bulunmaktadır. Kötü sonuçların yaşanmaması adına caydırıcı olmakla beraber, yaşanmış olumsuzlukları ortaya çıkartıp, olayın gerçekliğini öğrenebilmek içinde kullanıldığından her alanda farklı işlevi görülebilmektedir.

Gözle görülür ve duvarda sabit durabilen gizli kamera, insanların direk görebildiği kameralardan olmakla beraber, hareket sensörlü ve caydırıcı olan gizli kamera çeşitleri de görebilmek mümkündür. 24 saat kayıt yapıp sürekli bilgilerin aktarılmasına olanak tanıyanları veya haftalık kayıt yapıp, yenileme yapılmadığında eski kayıtları silerek işlem yapma gibi özellikleri bulunan gizli kameralar, bilgisayarlara yüklenerek veya içine takılan küçük çiplerle değişim sağlanarak kullanılmaktadır. Gözle görünür olan gizli kameralar dışında, daha kritik ve önemli bilgilere ulaşma adına kullanılan gizli kameralarda kullanılmaktadır.

İnsanların kolay kolay anlayamayacağı veya tahmin edemeyeceği alanlara yerleştirilenleri ya da saat, kalem içine konulanları vardır. Görüntü ve ses alabilen gizli kameralar, özel dedektörlerle aramalarda bulunabilecek kadar küçük boyutta da olabileceklerinden, önemli işadamları veya bürokratların özel konuşmalarını deşifre etmek içinde kullanıldığı görülebilmektedir. Özel kablo bağlantısı ile yapılabilen montajlarda, 360 derece dönebilen ve belli uzaklığa kadar görüş alabilen gizli kameralar kullanılırken, bazılarında 24 saatlik pil akımı bulunmaktadır. Zamanında değişimi yapılmayan pilli veya şarjlı gizli kameralar, kendi kendini imha etme özelliğine sahip olduğundan, belirtilen saat dilimi içinde yeni pil takılmadığında veya şarjı olmadığında otomatik olarak devre dışı kalmaktadır.

Duvar saati içinde, anahtarlık içinde gibi birçok alanda kullanılan gizli kameralar, normal yollardan ulaşılamayan bilgileri almakta veya olması muhtemel kanunsuz işlerin ortaya çıkartılmasında önemli rol oynamaktadır. İşyerleri kadar evlerde de kullanılan, özellikle bebek ve çocuk bakıcıları konusunda endişe duyan ailelerin ihtiyaç duyduğu gizli kamera çeşitleri mevcuttur. Wifi kamera, sese duyarlı kamera gelişen teknoloji ile birlikte daha geniş kapsamlı sonuçların alınmasını sağlayan küçük akıllı aletlerden olmaktadır. İnternete bağlanarak ve dünyanın neresinde olunursa olunsun evini özleyenlerin inceleme yapabilmesini sağlayan gizli kamera sistemi sayesinde, daha rahat ve huzurlu uzaklaşma sağlanmış olmaktadır.

Aklı sürekli evde kalan anne veya ebeveynlerin ya da işyerinde olup bitenleri merak eden işadamı ya da kuyumcuların sıklıkla tercih ettiği gizli kameralar sayesinde, olumsuzlukların önüne geçme sağlanmaktadır. Gizli kameralar küçük yapısı ve boyutlarına rağmen, görüntü netliği ve ses kalitesi ile detaylı sonuçların ortaya çıkarılmasını sağlayan teknolojik cihazlardandır. Şüpheli durumlarda kullanıldığı gibi, genel önlem amaçlı da kullanılabilen gizli kameralar, geçmişe dönük inceleme yapılmasını konuşmaların ve hareketlerin incelenmesini sağlar. Polisle işbirliği sağlamak ve suç olaylarının aydınlığa kavuşmasında büyük katkısı olan gizli kameralar, önemli davaların aydınlatılmasında da kullanılan küçük akıllı cihazlardır.

Her ortama konulması kanunca yasak kabul edildiğinden, kişilerin hak ve hürriyetini koruyacak, zarar vermeyecek önlemlerle kullanılmasına özen gösterilir. Kötü amaçlı ve deşifre edici her türlü kayıtın açığa çıkarılması, kanunca suç sayılıp ceza niteliği taşımaktadır. Dünyanın birçok noktasında ve ajanlar tarafından kullanıldığı da bilindiğinden, gittikçe yaygınlaşan ve kullanılan cihazlar olmuştur. Diplomatik görüşmelerin yapılacağı alanlarda ciddi incelemelerle bulunacak cihazlar için ön arama tarama yapıldığından, kullanımı sakıncalı ve cezası ağır durumları oluşturur.

Yararları ve zararları olduğundan, bilinçli kullanılması gerekmektedir. Üretici firmalardan cihazların güvenilirliği ve sağlamlığı konusunda bilgi alınıp, garantili ürün almak mümkün olduğundan, kullanımı hakkında veya kurulumu hakkında görüş almakta mümkündür. Firmalar bazı durumlarda montajı kendi yaptıklarından, müşteriden ekstra ücret talep etmeden sadece ürün fiyatı ile bu hizmeti sağlayabilmektedir. Garanti süresi içindeki olumsuz durumlarda gerekli bakım ve onarımlar sağlanarak uzun süreli kullanım sağlandığından, müşterilere garantili hizmet sunulmaktadır. Çok daha detaylı bilgi ve ürünlerimiz için http://www.spyshop.com.tr adresini ziyaret ediniz…

Bu haber toplam 1539 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT