1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Gizli görüşme CHP’de infial yarattı
Gizli görüşme CHP’de infial yarattı

Gizli görüşme CHP’de infial yarattı

CHP’nin aday belirleme komisyonunda bulunan Genel Başkan Yarımcısı Umut Oran ile Şükrü Genç’in gizli görüşmesi gündeme bomba gibi düştü.

A+A-

CHP’den Umut Oran’a tepki yağıyor. Kılıçdaroğlu ile görüşme planlayan birçok belediye başkan aday adayı, Umut Oran’ın komisyondan istifasını bekliyor.

Yerel seçimler öncesinde yeniden aday olmak isteyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile CHP’nin aday belirleme komisyonunda bulunan 5 kişiden biri olan Genel Başkan Yarımcısı Umut Oran’ın Yeniköy’deki Emek Kafe’de gizli görüşmesinin Sarıyer Manşet Gazetesi tarafından görüntüleriyle gündeme taşınması CHP’de infial yarattı. Haberi okuyan yüzlerce partili adaylık öncesi yapılan gizli görüşme skandalıyla ilgili CHP Genel merkezi ve İstanbul İl Başkanlığı’nı faks yağmuruna tuttu. CHP’li aday adayları toplanıp Kılıçdaroğlu’na gitmeye hazırlanıyor.

gorusmeic1.jpg


CHP’li aday adayları: “Bu ne rezalet biz figüran mıyız?”
Sarıyer Manşet’in görüştüğü CHP’nin aday adayları Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu bu tür ilişkilere karşı göreve davet etti. Umut Oran’ın böyle bir görüşme yapmasına bir anlam veremediklerini ve bunun etik olmadığını söyleyen CHP’li aday adayları, “Bizler figüran mıyız? CHP’nin değiştiği heyecanıyla çalışıyorduk. Umarız hayal kırıklığına uğrayıp önceki dönemleri yaşamayız. Bu süreçte aday belirleme komisyonunda bulunan genel başkan yardımcısı ile ağır cezada yargılandığı halde yeniden aday olmak isteyen bir belediye başkanı bir kafe kapatıp kapalı kapılar ardında baş başa neler konuşur anlamış değiliz. Eğer konuşacak bir şey varsa bu böyle gizli kapaklı değil, çağırıp genel merkezde konuşursun. Etik dışı bu görüşmeyle Umut Oran tüm güvenini kaybetmiştir. Derhal aday belirleme komisyonundaki görevinden istifa etmelidir. CHP kimsenin geçim ve pazarlık kapısı değildir” diye konuştular.

Bu haber toplam 4644 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

2 Yorum