1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Gıda Güvenliği Nedir?
Gıda Güvenliği Nedir?

Gıda Güvenliği Nedir?

A+A-

Gıda tedarik zincirinde bulunan tüm halkaları uyumlu hale getirme çabasıyla oluşturulmuş, gıda tehlikelerini azaltan bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Standartların oluşması amacıyla geliştirilmiş asıl amacı gıda güvenliğini sağlamaktır. Bu doğrultuda firmamız ile iletişime geçerek hangi nasıl bir yol izleyeceğiniz konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ulusal alanda geçerliliği olan standartları siz de firmanıza taşıyarak gelişim sürecini hızlandırabilirsiniz. Son yıllarda artan kaliteli üretim ve ürün isteği yolunda müşterilerinize daha güvenli hizmet sunduğunuzu belge ile kanıtlayarak kurumsal bir anlayışla yolunuza devam edebilirsiniz.

ISO 22000 Standardı Önemi Nedir?

Dünya çapında bilimsel çalışmalara konu olmuş olan turkak ıso 22000 belgesi işletmelere büyük avantajlar sağlamaktadır. Bu standardı göz ardı etmenin pek çok sonucu olacağından son yıllarda birçok işletme başvuruyu yaparak standartları yerine getirmek çabası içindedir.

Müşterilerinize ve sağlığa verdiğiniz önemin de bir göstergesi olacak belge riskleri azaltır. Şeffaflığı artırmak suretiyle firma işleyiş süreç ve politikalarını düzenlemeye yardımcı olur. Kalite standartlarına uygun ürün sunabilmenin avantajı her zaman vardır.

ISO 22000 Faydaları Nelerdir?

 . Gıda güvenlik riski en aza indirgenir

 . Önleyici planların devreye girmesini sağlar

 . İtibarınızı yükseltir

 . Tedarikçi ve müşteri iletişimini kolaylaştırır

 . Gıdanın güvenli olduğunun sigortasıdır

 . Kaliteli hizmet sunumudur

 . Ürün ve hizmet uygunluğunun göstergesidir

 . Güvenilirliğin belgesidir

ISO 22000 Belgelendirme Süreci Nasıldır?

Öncelikle firmanın üçüncü kişilerce denetim aşamasından geçmesi gerekmektedir. Sertifika almış olsanız bile üç yılda bir kere yenileme ister ve yıllık denetim esasına tabidir. İşlemler sırasıyla; belgelendirme kararı, projenin uygulanması, kapsam ve tanımlama, boşluk analizi risk değerlendirilmesi, dokümantasyon, dahili denetim ve bu işlemlerin sonucunda belgelendirme suretiyle işlem tamamlanmaktadır.

Süreci Nasıl Takip Edebilirim?

Bu konuda firmamızdan destek alabilirsiniz. ISO belgelendirme hususunda deneyimli alanında profesyonel kadromuzla sizlere hizmet vermekteyiz. Denetim aşamasında neler gerektiği firmanızın bundan sonra ne gibi süreçlere maruz kalacağı hususunda desteği kurumsal anlayışla hizmet veren firmamızdan alabilirsiniz. Tecrübelerimize dayalı olarak işletmelerinize sağlık ve deneyimi getiriyoruz. Firmanızın ulusal platformda yer tutabilmesi güvenilir olması için desteğimizi ve deneyimlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Bu haber toplam 1157 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT