1. YAZARLAR

  2. Vedat ÖZDEMİR

  3. Genç, piyonları feda etmelidir
Vedat ÖZDEMİR

Vedat ÖZDEMİR

Genel Yayın Yönetmeni
Yazarın Tüm Yazıları >

Genç, piyonları feda etmelidir

A+A-

VEDAT ÖZDEMİR / SARIYER MANŞET GAZETESİ GENEL YAYIN YÖNETMENİ

Yaklaşık bir aydır yoğun bir gündem yaşıyoruz. Belediyeye yapılan rüşvet operasyonu, tutuklamalar, teknik takip korkuları, muhtarlar ile belediye başkanı arasında esen soğuk rüzgârlar, Derbent mahallesindeki olaylı tahliyeler birbiri ardına geldi. Bu yoğun gündemi mümkün oldukça takip edip eksiksiz bir şekilde siz değerli okuyucularımızı bilgilendirmeye çalıştık. Biz yayın ilkelerimizden ve objektifliğimizden asla ödün vermeden ve kimseye yaranma gibi bir derdimiz olmadan siz değerli okuyucularımızdan da gelen eleştirileri başımızın üstüne koyarak, kamuoyunu ilgilendiren ve haber değeri olan konulara değinmeye ve gerçekleri gün yüzüne çıkartmaya devam edeceğiz.

Bu hatırlatmalardan sonra yaşanan son gelişmelere gelirsek; açıkça söylemek gerekir ki, Belediye Başkanı Şükrü Genç, belediyeye yapılan rüşvet operasyonu ile bir hayli sarsıldı. Bu sarsıntıyı belli etmemeye çalışıp, ortada bir şey yokmuş gibi tavırlar takınsa da tablo net bir şekilde görülmektedir. Şimdi asıl önemli olan bu şiddetli sarsıntı ile derin çatlakların oluştuğu belediyenin nasıl eski haline döneceğidir. Geride bıraktığı iki yıllık süreçte bir türlü taşları yerine oturtamayan Şükrü Genç, bu sarsıntılardan sonra nasıl bir önlem alacak, ya da önümüzdeki günlerde Sarıyer’de daha hangi gelişmeler yaşanacak bu da vatandaşın kafasındaki en büyük soru işareti olarak ortaya çıkmaktadır. Her an farklı bir gelişme yaşanacak korkusuyla çalışmalarını sürdüren belediye personelinin gergin bekleyişi de daha farklı bir durum olarak ortaya çıkıyor... Unutulmamalıdır ki, belediyede yaşanan en ufak olumsuzluk personele değil, direk başkanın kendisine mal edilmektedir. Çünkü halkın gözünde buradaki tüm sorumluluk doğrudan belediye başkanına aittir.

Zedelenen imajı düzeltmesi şart
Bu kapsamda, Şükrü Genç tıpkı bir satranç oyuncusu gibi iyi düşünüp önemli bir hamle yapmalıdır. Daha sonraki aşamada ‘Şah Mat’ olmamak için önemli ve etkili taşları doğru yere koymalı gerekirse piyonları da feda etmelidir. Oynanan bu oyunu iyi incelediği zaman bu piyonların başına çok iş açacağını görecektir.  Önümüzdeki süreçte belediyenin sarsılan imajını düzeltmek ve Sarıyer’e yapacağı hizmetlerle bu olumsuz gelişmeleri unutturmak için yeniden bir yapılanmaya gitmek zorundadır.  Bu yapılanma için yeni başkan yardımcıları mı atanacak, yoksa farklı bir formül mü bulunacak bunu hep beraber bekleyip göreceğiz.

CHP’deki iç barış sağlanmalıdır
Özellikle 12 Haziran genel seçimleri yaklaşırken, Sarıyer Belediye Meclis Üyeleri ve ilçe yönetimindeki bölünmüşlük CHP için önemli bir dezavantaj olarak ortaya çıkıyor. Birçok partilinin belediye başkanına kırgınlığı ve ilçe başkanına karşı olumsuz tutumu CHP’nin Sarıyer’de ciddi anlamda kan kaybettiğini gösteriyor. Parti içerisindeki iç muhalefetin, şuan muhalefetteki AK Parti’den daha çok kendilerini yıprattığı da açıkça ortadadır. Bu durum CHP’li Sarıyer Belediyesi’ni de olumsuz etkilemektedir. Belediyedeki işlerin doğru yürümesi ve kafalardaki soru işaretlerinin giderilmesi için CHP öncelikle kendi içindeki barışı sağlamak zorundadır…

Doğal güzellikleri ve konumuyla İstanbul Boğazı’nın incisi olarak görülen Sarıyer’in güzel olaylarla ülke gündemine gelmesi umuduyla…

Bu yazı toplam 5909 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT