1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Genç, korumalarına servet ödüyor
Genç, korumalarına servet ödüyor

Genç, korumalarına servet ödüyor

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in korumalarının belediyeye maliyeti dudak uçuklatacak cinsten.

A+A-

2009’da halkçılık söylemleriyle seçim propagandasını yürüten Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, seçilir seçilmez kendisini korumaya aldı. İki tane emekli polis memurunun Genç’e korumalık yaptıkları biliniyor. Seçildiği günden bu yana Şükrü Genç’i koruyan bu iki kişinin belediyeye maliyeti ise dudak uçuklatacak cinsten.

İki korumanın maaşı 7 Bin TL civarında
Şükrü Genç’i kendisine oy veren halktan koruyan bu iki kişinin belediyeye maliyetini Sarıyer Manşet araştırdı. Belediyenin yetkili ve güvenilir kaynaklarından alınan bilgilere göre;  Şükrü Genç, kendisini koruyan iki emekli polis memuruna mesailerle birlikte ayda yaklaşık 7 bin TL maaş ödüyor. Korumaların araç ve diğer giderleri de eklendiğinde bu fiyat uçuk bir hal alıyor.

Korumaların Sarıyer’e 5 yıllık maliyeti 600 Bin TL olacak
Ayrıca Sarıyer dışında oturan bu korumalar yine evlerine gidip gelirken belediyenin imkânlarını kullanıyor. Korumaların ulaşım ve diğer masrafları da hesaplandığında Sarıyer Belediyesi’nin kasasından aylık 10 Bin TL’nin üzerinde bir maliyet çıkıyor. Yıllık yaklaşık 120 Bin TL’yi bulan korumaların Sarıyer halkına maliyeti 5 yıl tamamlandığında ise 600 bin TL olacak. Yani Sarıyer halkı haberi bile olmadan oy verdiği kişiyi kendilerinden koruması için yüzbinlerce Türk Lirası ödemiş olacak. Öte yandan silahlı bu iki korumanın dışında birçok toplantıda sivil bir zabıta ekibinin de Genç’i koruduğu biliniyor.

“Bu nasıl bir çelişkidir”
Bu konuda görüş aldığımız bazı Sarıyerliler ise “Belediye Başkanı Şükrü Genç hani halkçı geçiniyordu. Halkçı bir insan halkın parasıyla kendisini halktan korur mu? Bu nasıl bir çelişkidir. Belediye başkanı dediğin halkın içinde olmalıdır ve halktan korkmamalıdır. Bu parayı korumalara değil, Sarıyer’in sorunlarına harcasın. Halkın parasını har vurup harman savurmasın. Bunun hesabını seçimde Sarıyer halkı soracaktır. Halktan kopuk yaşayan kendisini halktan koruyan siyasetçiler kaybetmeye mahkûmdur” diye konuştular. 

Bu haber toplam 5093 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

16 Yorum