1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Genç, 100 Milyon TL borç alacak
Genç, 100 Milyon TL borç alacak

Genç, 100 Milyon TL borç alacak

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, belediye meclisinden 100 milyon TL borçlanma yetkisi istemeye hazırlanıyor.

A+A-

İstanbul’un en borçlu ilçe belediyeleri arasında bulunan Sarıyer Belediyesi daha da borçlanmaya hazırlanıyor. Belediye Başkanı Şükrü Genç, Ağustos ayının ilk meclis toplantısında yurtiçi ve yurt dışı bankalardan 100 milyon TL’lik borçlanma yetkisi almak için meclise başkanlık teklifi sunacak. Belediyeden alınan bilgilere göre; Kredi başvuruları için gerekli tüm çalışmalar yapıldı. İki ayrı kredi için dosyalar hazırlandı. Şükrü Genç’in bu teklifinin meclisten geçmesi durumunda hemen başvuru yapılacak.  Borçlanma yetkisine gerekçe olarak da, temeli atılan belediye hizmet binasının parasızlıktan dolayı durma noktasına geldiğinin gösterileceği öğrenildi.

CHP’li meclis üyeleri borçlanmaya sıcak bakmıyor
Öte yandan Şükrü Genç’in borçlanma yetkisi isteyeceğini duyan çok sayıdaki CHP’li meclis üyesi ise olaya sıcak bakmıyor. Birçok meclis üyesinin, “Biz AK Partili Belediye Başkanı Yusuf Tülün ’ün 8 milyon TL’lik borçlanma yetkisini eleştirdik ve karşı çıktık. Sarıyer Belediyesi’nin zaten bir sürü borcu var. Şimdi 100 milyon TL gibi yüksek bir rakam için başkana yetki verip, belediyenin borcunu ikiye katlamak doğru olmaz” dedikleri ve bu nedenle karşı çıkacakları belirtiliyor.

Ayrıca AK Parti ve MHP grubunun da karşı çıkacakları yönünde bilgiler var. CHP’li meclis üyelerinin karşı çıkması durumunda Şükrü Genç yine meclisi toplayamayabilir ya da teklifi yapılacak oylamada meclisin çoğunluğu tarafından ret oyu alabilir.

Bu haber toplam 566 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT