1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Gazinocu, Gandi’ye baş kaldırdı
Gazinocu, Gandi’ye baş kaldırdı

Gazinocu, Gandi’ye baş kaldırdı

CHP Kurultayında Parti Meclisi’ne giremeyeceğini anlayan gazinocu Kamber Doğan, Kılıçdaroğlu’na baş kaldırdı.

A+A-

18 Aralık’ta yapılacak olan CHP Kurultayında Parti Meclisi’ne giremeyeceğini anlayan gazinocu Kamber Doğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na baş kaldırdı.

Sarıyer Belediyesi ve Sarıyer Spor Kulübü ile ilgili bıraktığı olumsuz etki nedeniyle Sarıyer’de CHP’lilerin tepkili olduğu gazinocu Kamber Doğan, 18 Aralık’ta yapılacak olan kurultay için Hürriyet Gazetesi’nin yazarlarından Yalçın Bayer’e yaptığı açıklamalarda adeta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na baş kaldırdı. Gazinocu Doğan, bağımsız aday olacağının işaretlerini verdi. Ayrıca Kamber Doğan’ın ne Sarıyer’den ne de, İstanbul’dan delege olmadığı ortaya çıktı.

İşte Kamber Doğan’ın Yalçın Bayer’in köşesinde yer alan ifadeleri

Büyümek istiyorsak buyrun ‘çarşaf’a...
Sarıyer delegesi Kamber Doğan, İstanbul’un ‘ağır’ isimlerinden biri.. İlginç şeyler söyledi; “Yazarsak yanarsın” dedik; “Ben gerçek bir siyasetçiyim, beni Baykal, Sav ve Kılıçdaroğlu iyi tanır, onlara doğruyu söylemek isterim” dedi. Eğer PM listesine alınmazsa bağımsız aday olabileceğinin işaretini veren Doğan şunları söylüyor:

“Deniz Baykal, kurultaylarda çarşaf liste yaptırmadı, partiyi küçülttü ve sonunda kaybetti. Kılıçdaroğlu, Baykal’ın blok listesine sarılıyor şimdi. Kılıçdaroğlu büyük düşünmeli ve çarşaf liste yapmalı... Baykal örgüte güvenmedi; ne yazık ki Kılıçdaroğlu da güvenmiyor. CHP’ye Aleviler, Kürtler, türbanlılar, Fethullahçılar alınacağına göre buyurun çarşaf listeye... Büyük olmak istemiyor muyuz? İktidar olmak istiyorsak, küçülmeyelim, büyüyelim. Ben örgütten gelen birisiyim. Hiçbir taraf tutmadan örgütün sesini duyurmak istiyorum.”

Sarıyer ekibinin tavrı merak ediliyor
Öte yandan hatırlanacağı gibi Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkan seçildiği kurultayda ikinci liste tartışmaları çıkmıştı. Sarıyer ekibi ise Önder Sav’ın listesine karşı, alternatif liste çıkartmak isteyen Gürsel Tekin’e karşı çıkmıştı. Ardından İstanbul İl Başkanlığı’nda da Berhan Şimşek’i desteklemişlerdi. 18 Aralıktaki kurultayda Sarıyer ekibinin blok listeden yana mı, yoksa çarşaf listeden yana mı tavır takınacağı kamuoyunda da merak ediliyor.

Bu haber toplam 2074 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

2 Yorum