1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gazetelerin parasını kim verdi?
Gazetelerin parasını kim verdi?

Gazetelerin parasını kim verdi?

Şükrü Genç röportajının yayınlanması için 50 bin adet Milliyet aldı...

A+A-
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç Milliyet Gazetesi’nde röportajının yayınlanması karşılığında 50 bin adet gazete satın aldı. Sabahın erken saatlerinde belediyenin önüne gelen 2 kamyon gazete belediye çalışanları tarafından Sarıyer’in tüm mahallelerinde dağıtıldı. Yerel seçimler öncesinde PR çalışması olarak dağıtılan bu gazete CHP’li aday adaylarının da tepkisini çekti. Belediyenin kaynaklarından satın alınan binlerce gazeteye ödenen milyonlarca lira Sarıyer halkı tarafından da tartışma konuşu oldu.
 
3 ayda tapu sözünden bahsetmedi
2009’daki yerel seçimlerde 3 ayda tapu sözünü tutmayarak Sarıyer halkını büyük bir hayal kırıklığına uğratan Şükrü Genç, Milliyet Gazetesi’ndeki röportajında bu konuya değinmedi. Birçok mahallede mülkiyet sorunu ile ilgili altına imza atarak taahhüt ettiği sözleri havada kalan Şükrü Genç, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yerinde dönüşüm projesini de kendisine mal etti. Hatırlanacağı gibi Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar Sarıyer halkına söz vererek, “Sarıyer halkın Sarıyer’de kalacak. Burada bir çalışma yaparsak yerinde dönüşüm olacak” demişti. 

Adaylık için PR çalışması 
Sarıyer’in belediye tarihindeki borç rekorunu kırdığı halde nerdeyse hiçbir sözünü tutmayan Şükrü Genç’in sanki daha yeni seçilecekmiş gibi vaatler sayması da komik karşılandı.

Gazetemize konuşan Sarıyerliler, “Belediye personeli tarafından dağıtılan Milliyet Gazetesi’ni görünce belediye başkanımız bakalım ne yapmış diye okuduk. Ancak, sanki 4,5 yıldır belediye başkanı değilmiş, yeni ortaya çıkmış bir aday adayı gibi açıklamalar yapmış. Röportaj “Yapacağız, edeceğiz” sözleriyle dolu. Şu eseri kazandırdık gibi bir şey göremedik. Belediyenin rutin faaliyetlerinden bahsetmiş. Para karşılığında Milliyet Gazetesi’ne adaylık için PR çalışması yapmış. Bunu halkın parasıyla yapması çok yanlış” diye konuştular.
Bu haber toplam 4258 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

3 Yorum