1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. FLAŞ! ŞÜKRÜ GENÇ’İN NUMARATAJ OYUNU
FLAŞ! ŞÜKRÜ GENÇ’İN NUMARATAJ OYUNU

FLAŞ! ŞÜKRÜ GENÇ’İN NUMARATAJ OYUNU

Mahallelere sokak transferinden sonra şimdi de hayali hane ve seçmenler...

A+A-

Muhtarlıklardan seçmen kağıtlarını almaya giden Sarıyerliler kendi isimlerini farklı mahallelerde bulunca gerçek ortaya çıktı.Haberleri olmadan başka mahallelere kaydırıldıklarını belirten vatandaşlar Kaymakamlığa suç duyurusunda bulundu. Sadece Sarıyer Belediyesi’nin kullandığı sistemle birçok mahallede fazladan hane numarası oluşturulduğu iddia ediliyor.

Derbent'te 80 hane!

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in talimatıyla başlatılan Numarataj çalışmalarında ilk sorun Derbent mahallesinde yaşandı. Mahalleden taşınan Derbentlilerin geride bıraktığı yaklaşık 80 hane, Sarıyer Kaymakamlığı ve Nüfus Müdürlüğü tarafından hane numaraları kapatılmasına rağmen, Sarıyer Belediyesi tarafından aynı hanelere farklı numaralar verilerek Sarıyer dışından çok sayıda vatandaş buralara yerleştirildi ve Sarıyer seçmeni durumuna getirildi.
 
Yine Sarıyer Belediyesi tarafından yürütülen Numarataj çalışmaları kapsamında Emirgan ve Reşitpaşa mahalleleri arasında bazı cadde ve sokakların yer değiştirildiği ortaya çıktı. Seçmen kağıtlarını almak için oturdukları mahallenin muhtarlığına giden vatandaşlar ise bu olay karşısında tam bir şok yaşadı. Kendi rızaları dışında başka bir mahalleye kaydırılan vatandaşlar, numarataj çalışmaları kapsamında, cadde ve sokakların başka mahallelere kaydırılması sırasında çok sayıda yeni hayali hane numarası ve farklı seçmen isimlerinin de, sanki o mahallede yaşıyormuş gibi sisteme geçirildiğini savundu. Sarıyer genelinde, geçtiğimiz seçimlere göre seçmen sayısında en yüksek artışın da yine bu mahallelerde olması kafalarda soru işareti bıraktı.
 

- Derbent’te boşalan 80 evin numaraları Nüfus Müdürlüğü tarafından kapatıldığı halde, hanelere farklı numaralar verilerek kimler, nerelerden getirilerek Sarıyer yerleştirildi?


- Numarataj üzerinden fazladan hane oluşturularak Sarıyer’e fazladan seçmen mi taşındı?  


- Bu yolla hangi mahallede kaç seçmen arttı? 

SARIYER MANŞET yazacak, SARIYER gerçekleri yine SARIYER MANŞET’ten öğrenecek.
 
Sarıyer Belediyesinde NUMARATAJ PANİĞİ!
Bu haber toplam 4778 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum