1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. FLAŞ! Şükrü Genç bir kez daha kaybetti!
FLAŞ! Şükrü Genç bir kez daha kaybetti!

FLAŞ! Şükrü Genç bir kez daha kaybetti!

Sarıyer Manşet Gazetesi’nin belgeli haberciliği mahkeme tarafından bir kez daha kanıtlandı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise bir kez daha kaybetti.

A+A-
İstanbul 24. Sulh Ceza Mahkemesi Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in, Sarıyer Manşet Gazetesi’nin internet sitesine erişimin engellenmesi için yaptığı başvurusunu reddetti. 

Sarıyer Manşet Gazetesi, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in izniyle Zekeriyaköy’de yaşanan orman katliamını ortaya çıkartmış ve haberimiz ulusal basında birçok gazetede manşet olmuştu. Sarıyer Manşet’in, 'Gezi Parkı'nı bırak Eczacıbaşı Ormanada’ya bak' başlıklı belgeli haberi Türkiye’nin gündemine oturunca zor durumda kalan Şükrü Genç, hakları ihlal edildiğini iddia ederek, www.sariyermanset.com internet sitesine erişimin engellenmesi, haberin silinmesi ve tekzibin yayınlanması için mahkemeye başvuruda bulunmuştu.

karar.jpg
 
Mahkeme Sarıyer Manşet’i haklı buldu
Dosyayı inceleyen İstanbul 24. Sulh Ceza Mahkemesi, talebe konu haberin talepte bulunanın haklarını ihlal edici nitelik taşımadığından ve haberin basın özgürlüğü kapsamında yapılmış özellikte olduğundan dolayı talebin reddine karar verdi. Karar Şükrü Genç’e de tebliğ edildi.
 
Belgeli haberciliğimiz bir kez daha kanıtlanmıştır
Sarıyer Manşet Gazetesi’nin sahipleri Vedat Özdemir ve Ömer Canıbeyaz yaptıkları açıklamada; “Sarıyer Manşet Gazetesi’ni bu tür davalarla baskı altına almaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Her türlü tehdit, baskı ve sansüre rağmen kimseye boyun eğmedik ve eğmeyeceğiz. Tüm haberlerimiz belge ve bilgiye dayalıdır. Gerçek haberciliğimiz hukuk yoluyla bir kez daha ispatlanmıştır. Sarıyer Manşet hakkında dava açıldı diye sevinip kara propaganda yapan yalakaların tüm hayalleri bir kez daha suya düşmüştür” diye konuştular.
 
Özdemir ve Canıbeyaz, Sarıyer Manşet’i karalamak için kurulan korsan internet siteleri hakkında da, “Biz gazeteciyiz. Pankartçılarla ya da garsonlarla muhatap olmayız. Ayrıca birileri fısıltı gazeteciliği yapacağına daha önce çalıştıkları gazetelerde neden kovulduğunun hesabını versin” diye konuştular.

 
Gökçek, Eczacıbaşı katliamını anlattı
MELİH GÖKÇEK ECZACIBAŞINI KATLETTİ
Bu haber toplam 3618 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

2 Yorum