1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. FLAŞ! Sarıyer Belediyesi'ne yolsuzluk soruşturması!
FLAŞ! Sarıyer Belediyesine yolsuzluk soruşturması!

FLAŞ! Sarıyer Belediyesi'ne yolsuzluk soruşturması!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, başkan yardımcıları ve bazı müdürler hakkında, “İhaleye fesat karıştırma, kamuyu zarar uğratma ve görevi kötüye kullanma” iddiası üzerine soruşturma başlattı.

A+A-
CHP Meclis Üyesi ve Belediye Başkanvekili Hayati Kaptanoğlu başkanlığındaki Denetim Komisyonu’nun hazırladığı raporda Şükrü Genç başkanlığındaki Sarıyer Belediyesi’nin 2012 yılında başkan yardımcıları ve müdürler tarafından hayali faturalar ve doğrudan teminlerle milyonlarca lira zarara uğratıldığı tespit edilmişti.

AK Parti Meclis Üyeleri Mehmet Çakır ve İsmail Bülbül’ün şikâyeti üzerine dosyayı ve Denetim Komisyonu raporunu inceleyen İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, Sarıyer Belediyesi hakkında “İhaleye fesat karıştırma, kamuyu zarara uğratma ve görevi kötüye kullanma” iddiasıyla soruşturma başlattı. Dosyanın bir örneği İstanbul Mali Şube Müdürlüğü’ne gönderildi. 
 
Çok sayıda kişinin ifadeye çağırılabileceği belirtiliyor 
Savcılığın talebi üzerine Mali Suçlar ve Suç Gelirleriyle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün belediye yetkililerinden Denetim Komisyonu raporundaki usulsüzlüklerin bulunduğu tüm ihale dosyalarını istediği öğrenildi. Mali Şube Müdürlüğü’nün incelemesinin ardından Belediye Başkanı Şükrü Genç, ilgili başkan yardımcıları, müdürler ve hayali faturaları kesen firmaların ifade vermesi bekleniyor.  

Belediyedeki usulsüzlükleri CHP’liler tespit etmişti
Hatırlanacağı gibi 2012 yılının denetim raporunu hazırlamak için iki CHP’li bir de AK Parti Meclis Üyesi olmak üzere üç kişiden oluşan bir komisyon oluşturulmuştu. Yaklaşık 2 ay belediyedeki müdürlüklerde inceleme yapan CHP’li Hayati Kaptanoğlu başkanlığındaki Denetim Komisyonu doğrudan temin yöntemiyle belediyenin yüksek fiyatlarla zarara uğratıldığını tespit etmişti. Komisyon raporunun tartışıldığı meclis toplantısında Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yapılan harcamaların kendi bilgisi dahilinde olduğunu itiraf etmişti. 

 CHP’li Hayati Kaptanoğlu ve Hacı Mehmet Bayraktar ile AK Partili Cemil Özbalta’nın hazırladıkları raporda hangi müdürlüklerde hangi firmalar hayali faturalar kesmişti? 
 
Yine ilk kez SARIYER MANŞET açıklayacak…
BİZDEN AYRILMAYIN…

 

Bu haber toplam 7506 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

2 Yorum