1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. FLAŞ! Partililer CHP ilçe binasını işgal etti!
FLAŞ! Partililer CHP ilçe binasını işgal etti!

FLAŞ! Partililer CHP ilçe binasını işgal etti!

Yolsuzluk belgeleri ortaya çıkan Şükrü Genç’in yeniden aday yapılmasına Sarıyer’de tepkiler giderek büyüyor.

A+A-

Yolsuzluk belgeleri ortaya çıkan Şükrü Genç’in yeniden aday yapılmasına Sarıyer’de tepkiler giderek büyüyor. Yüzlerce partili CHP Sarıyer İlçe Başkanlığını işgal etti. Büyük gerginliğin yaşandığı ilçe binasına birçok mahalleden insanlar gelmeye devam ediyor. Büyükdere’de “Şükrü Genç’i istemiyoruz” sesleri yükseliyor. Büyükdere’de ilçe binasının bulunduğu sokakta oturan vatandaşlar ise CHP’lilerin eylemine balkonlarından alkışlarla destek veriyor. 

 

isyan2.jpg

Sandıkları yakıyoruz!

Partililer eğilim yoklaması sonuçlarının değerlendirilmeye alınmadığını, CHP Genel Merkezi’nin antidemokratik bir şekilde aday belirlediğini protesto ederek sandıkları ve eğilim yoklamasının pusulalarını yaktı. Eylemde açıklama yapan bir partili; “Sosyal demokrasinin gereği sandıksa ve biz o sandığa güvenerek oy verdiysek, bunun sonucunu CHP’deki insanlar kabul etmiyorsa biz o sandığı burada yakıyoruz. Neden eğilim yoklaması yaptılar? Neden anketlerin gereğini yerine getirmediler? 3500 kişi neden sandığa çektiler. Başında halk olan bir partinin sandığa saygısızlık yaptığını, iradeye karşı çıktığını örgütünün sesine kulak tıkadığını görüyoruz. Direnmeye devam edeceğiz. Gezi ruhu burada” diye konuştu.  

Partililer; “Biz genel başkan yardımcılarının kendi çıkarları için belediye başkan ataması yapmalarına izin vermeyeceğiz. Bunlar bu örgütü yok sayarak Sarıyer’i AKP’ye altın tepside teslim ediyorlar. Genel Başkanımız sesimize kulak versin. Bu adama oy vermeyiz. Yolsuzlukları eleştirirken önce kendimize bakmalıyız. Bu belediye başkanı yüzünden Sarıyer’de toplumun yüzüne bakamıyoruz. Sizin hırsızınız kötü, bizim ki hırsız iyi mi diyeceğiz” diye konuştu. 
 

Örgüt: Eylemlerimize ara vermeyeceğiz

Öte yandan CHP örgüt üyeleri seçim süresi boyunca bu eylemi sürdüreceklerini belirtti.
 

isyan1.jpg


Yüzlerce partili CHP Genel Merkezi’nin atamasına karşı direniyor. 
 CHP’deki sıcak gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…
Bu haber toplam 9625 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

8 Yorum