1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Film İzlemeden Önce…
Film İzlemeden Önce…

Film İzlemeden Önce…

A+A-

Merhaba değerli okurlarım, film izlemek ile alakalı bu yazımı biraz ilginç kılmak amacıyla düşündürücü bir başlık attım. Aslında yazının içeriği de düşünmeniz ve seçmeniz ile alakalı. Biliyorsunuz, artık gelişen teknoloji ve yılların geçmesiyle birlikte hemen hemen her evde bir teknoloji cihazı var. Telefon, tablet, bilgisayar… Hiç fark etmez… Televizyonları artık saymıyorum bile. Haliyle bu cihazların olmazsa olmazı internet bağlantısı.

Durum böyle olunca, internet bağlantısı sayesinde ailemizle, sevdiklerimizle ya da tek başımıza boş vakitleri değerlendirmek amacıyla film izleyerek keyif alıyoruz. Fakat uzun zamandır kullandığım film sitesi kapanınca, sizlerin de bu tarz sorunlar yaşayacağını düşünerek düzgün bir web sitesi arayışına başladım. Bu süre içerisinde kafayı sıyıracak kadar kötü oldum çünkü adam akıllı bir site bulamamıştım.

Genel olarak karşılaştığım sorunlar;

  1. Filmlerin çalışmaması ya da partilerin bozuk olması
  2. HD yazıp teflon tencereyle çekilmiş kalitede olması
  3. Reklamlardan ekranı dahi görememem
  4. Tıklamadığım hâlde bir sürü şey açılması
  5. Bunları kapatmakla uğraşacağım diye ana tarayıcıyı da kapatmak
  6. İstenmeyen acayip acayip reklamlar, absürt durumlar
  7. Anti-virüs yazılımımın sürekli uyarı vermesi
  8. Sitenin karınca hızıyla çalışması ve insanı illallah ettirmesi

Bu sorunları biraz açmak gerekirse ne demek istediğimi siz de çok iyi anlayacaksınız bundan eminim. Site içinde herhangi bir film aratması yaptığımda sonuç çıkıyor. Tıklıyorum, 20-30 saniye kadar reklamların geçmesini bekliyorum ondan sonra bana verdiği cevap: ERROR! Hâl böyle olunca alternatif linklere tıklıyorsun ve onları da aynı şekilde bekledikten sonra verdiği cevap yine hata! Ya da bazen çalışanına denk geliyorsun, tam filmin ortasındayken siliniyor. Hayda! Başka site aramak zorunda kalıyorsun.

High Definition yani yüksek kalite çözünürlükte izlemenin mümkün olduğunu söylüyorlar. Hemen giriyorsun aksiyon filmleri kategorisine. Seçiyorsun içlerinden en hareketli olanını. Silahlar, yumruklar, koşturmacalar, gerilim dolu sahneler... Aksiyon filmleri genellikle böyledir ve bu kategoriyi sevenler daha filmi açmadan yaşamaya başlar… Açtıktan sonra bir bakıyorsunuz ki uzaydan yakınlaştırılarak çekilmiş gibi. Kalite bu şekilde ve hayal kırıklığıyla CTRL+W kombinasyonunu kullanarak sekmeyi kapatıyorsun.

Tüm bunların yanı sıra sitenin her tarafının reklamlarla doldurmuş olmaları da sizi öldürüyor. Site hızlı ve filmleri çalışır durumda olsa dahi, sırf reklamlar dolayısıyla terk ettiğim onlarca aksiyon filmleri sitesi bulunuyor. Bunları kapatmak için uğraş veriyorsun, komple tarayıcı kapanıyor. Filmi izleyecek oluyorsun, arka plânda saçma sapan reklamlar açılıyor. Üstüne üstlük birde virüslü bağlantı koyanlar var. Altı üstü film izleyeceğiz, bu kadar kasmaya gerek yok ki…

Her sorunu geçtik. Siteleri gayet güzel ve kullanışlı olan onlarca kişi var. Fakat siteye bir giriyorsun, girdin mi girmedin mi emin olamıyorsun. En sonunda kendi sitemi buldum. Burası oldukça kullanışlı ve hızlı. Reklam, virüs ve çalışmayan filmler gibi sorunları yok. Hatta bu yazıyı yazmadan önce yüzüklerin efendisi izledim de geldim. Sitenin böyle kaliteli olmasına şaşırdığım için, sizlerle bu yazıyı paylaşma gereği duydum.

Bu haber toplam 829 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT