1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ferahevler'e yok, Zekeriyaköy'e var
Ferahevlere yok, Zekeriyaköye var

Ferahevler'e yok, Zekeriyaköy'e var

AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Coşgun'dan Şükrü Genç’e 18.madde sorusu...

A+A-

 

AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Coşgun Şükrü Genç’e sordu; "Ferahevler’e verdiğiniz sözü neden tutmuyorsunuz? Sizin yaptığınız 18 uygulamaları İstinye ve Zekariyaköy gibi rant amaçlı milyon dolarlık yerlerden öteye geçmeyecek mi?”
 
AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Coşgun, Belediye Başkanı Şükrü Genç’in seçim öncesinde verdiği imar sözünü hatırlattı. Mecliste imar kanununun 18. Madde uygulamasıyla ilgili bilgi veren Coşgun, “CHP’li Sarıyer Belediyesi ‘ne soruyorum. ‘Biz Sarıyer Belediyesi'ni kazandığımızda halkın memnun olacağı bir 18 madde uygulaması yapacağız’ demiştiniz. Hadi zaman geldi, biz bekliyoruz. 4yıl geçti daha ne kadar bekleyeceğiz? Yoksa sizin 18 uygulamaları çözüm amaçlı sadece İstinye, Zekariyaköy gibi rant amaçlı milyon dolarlık yerlerden öteye geçmeyecek mi? Ve gecekondu bölgelerindeki halkı kaderiyle baş başa bırakmaya devam mı edeceksiniz? Yoksa sizin mülkiyet çözüm anlayışı siyasi ve vatandaşın duygularıyla oynamanın ötesine geçmeyecek mi?” diye sordu.

huseyin_cosgun_ic1.jpg

Verdiğiniz sözü tutun vatandaşı mağdur etmeyin
Sarıyer Belediyesi’nin Ferahevler’de verdiği 18 uygulaması sözünü tutması için önerge veren AK Partili Coşgun, “Vatandaşlarımızın tapuları var ama yerine yasal, ruhsatlı ve huzurlu inşaatlar yapamıyor. 388 Adanın bir ucu Ferahevler’de diğer ucu Bağlar Mevkii bölgesinden olan içinde 6 parselden 28 parsele kadar birçok parseli bulunduran büyük bir alandır. 388 ada 6. parselde Sn. Yusuf Tülün döneminde 18. madde uygulaması yapıldı. Ama o zamanki muhalefet halkı yanlış yönlendirerek bu uygulamaya karşı bir tutum sergilemişti. O günlerde acımasızca bu uygulamayı yeren ve kahvehane kahvehane gezerek bu uygulamanın karşısında duranların başında CHP’li Adnan Ayber vardı. ‘18. Madde uygulamasına karşı değiliz ama biz gelince daha iyisini yapacağız " buyurmuşlardı. Hadi zaman geldi biz bekliyoruz 4yıl geçti daha ne kadar bekleyeceğiz? Şuan 388 adada evleri bulunan birçok komşumuzun evleri ve tapuları farklı farklı parsellerde bulunmaktadır. Bu da içinden çıkılmaz sorunları devam ettirmektedir. Sizler mahalle mahalle gezip halkı yanlış ve korkutmalarla örgütlemek yerine, gelin vatandaşın mülkiyet sorununu çözmenin bir başka yolu olan 18 Madde uygulamalarını bu ve bu gibi bölgelerde yaparak çözüm odaklı bir irade ortaya koyun artık” dedi.  

Siz yapın biz İBB olarak yanınızda olacağız
Coşgun, Sarıyer Belediyesi’ne bir de çağrıda bulundu; “Sizler 18.Madde uygulamasını yeter ki yapın vatandaşın rızası olması dahilinde grup olarak İBB'ye gelerek kontrol ve onay işlemleri başta olmak üzere tüm çalışmalarda yanınızda olacağız”
Bu haber toplam 4146 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT