1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Fenomen İsim Çağrı Şahin, Nasıl Ünlü Olduğunu Anlattı
Fenomen İsim Çağrı Şahin, Nasıl Ünlü Olduğunu Anlattı

Fenomen İsim Çağrı Şahin, Nasıl Ünlü Olduğunu Anlattı

Sosyal medya sitelerinde takipçilerini ciddi manada arttıran isimler günümüzde fenomen olarak adlandırılmaya başladı.

A+A-

 

Sosyal medya sitelerinde takipçilerini ciddi manada arttıran isimler günümüzde fenomen olarak adlandırılmaya başladı. Youtube ve Instagram gibi mecralarda farklı paylaşımlara imza atan fenomenler, bir anda tanınır hale geliyor ve milyonlar tarafından takip edilmeye başlıyor. Son günlerde fenomenler isimler arasında henüz 15 yaşında olan Çağrı Şahin’de eklendi. Instagram’da gezdiği yerlerin fotoğraflarını paylaşan Çağrı Şahin’in takipçileri hızla arttı. Tutkunu olduğu ATV üzerindeki fotoğrafları da dikkat çeken genç fenomenin paylaşımları binlerce yorum alıyor. Çağrı Şahin’e nasıl ünlü olmayı başardığını sorduk.

Çağrı Şahin kimdir? Bize kısaca kendinizi tarif etseniz neler söylerdiniz?

Herkesin bildiği gibi 15 yaşındayım. Titiz bir insan olduğum söylenir. Başak burcuyum ve bundan sebep olabileceğini düşünüyorum. Okulum devam ediyor. Boş vakitlerimde de sevdiğim ve merak ettiğim ülkeleri geziyorum. Seyahat etmek en sevdiğim şeyler arasında yer alıyor. Fotoğraf çekmek ve çektirmek de benim için ayrı özel. Diğer bir tutkum ise ATV sürmek. Farklı şeylerle uğraşmayı seviyorum. Çekmiş olduğum fotoğrafları belli elemelerden geçirdikten sonra Instagram üzerinden paylaşıyorum. Ayrıca internet sitem de var. Oradan da gezi notlarımı paylaşıyorum.

Evet. Paylaştığınız fotoğraflarla takipçi sayınız ciddi miktarda arttı. Fotoğraflarınızı seçerken kendiniz mi karar veriyorsunuz, yoksa size yardımcı olan birileri var mı?

Fotoğraflarımı paylaşma kararımı genelde kendi başıma veririm. Çok nadir durumlarda yakın çevremden birisi bu çok güzel bunu paylaşsana diye yorumda bulunursa, bu tip fotoğrafları da koyabiliyorum. Ancak genel itibariyle kendi kararlarımı veririm. Ailem hayatım boyunca beni bu yönde destekledi. Belki de bu başarımda onların bu duruşları yatıyor.

Bir anda ünlü oldunuz. Bu sizi korkutmuyor mu?

Aslında her şey henüz çok yeni. Ünlü olmak nasıldır ve benim hayatımda bir şeyleri değiştirecek mi? gibi noktalarda henüz bir fikrim yok. Ama ben her zaman çevremde popüler birisi olmuşumdur. Bunun o durumdan farklı olduğunu düşünmüyorum. Sadece biraz daha büyük bir aileye sahibim artık. Paylaşımlarıma yorum yapan daha çok insan var. Daha çok göz beni izliyor. Bunlar beni rahatsız eden ya da ben de farklılık yaratan duygular değil. Ben kimsem o olmaya devam edeceğim.

Paylaşımlarınızı yaparken belirli bir konseptiniz var mı? Yoksa rastgele bir şekilde mi paylaşım yapıyorsunuz?

Aslında herkesin bir tarzı vardır. Bu içselliğinin bir yansımasıdır. Benim konseptimde kendi içselliğim. Çağrı Şahin’i yansıtıyorum. Hem çektiğim fotoğraflarda hem de bu fotoğraflardan hangilerini yayınlamalıyım noktasında. Aslında yüzlerce fotoğraf çekip içlerinden 3 tanesini yayınlıyorum gibi bir durum yok. Bu anlamda iyi bir gözüm olduğunu düşünüyorum. Özel yerleri ve özel anları seçerek fotoğraflarımı çekiyorum. Bu da birçok fotoğrafı yayınlamamı sağlıyor. Önceliğim eğlenmek ve eğlendirmek. Bunu başardığımı düşünüyorum.

Instagram’da hesap açtığınızda fenomen olma hedefiniz var mıydı?

Böyle bir hedefim yoktu. Sadece amacım sevdiğim insanlarla ve ailemle beğendiğim karelerimi paylaşmaktı. Ancak paylaşımlarım samimi bulundu ve beğenildi. Bu nedenle daha geniş bir kitleye ulaştı. Ben bir hedefle yola çıkan insanların samimiyeti yakalama şanslarının zor olduğunu düşünüyorum.

Sizi birçok ünlü isim de takip ediyor. Siz de paylaşım yapmadan önce ünlü isimleri takip ettiniz mi? Onlardan aldığı feyzler oldu mu?

Elbette takip ettiğim ünlü isimler mevcut. Kendime örnek aldığım kimse olmadı. Genelde paylaşımlarını beğendiğim kişileri takip ediyorum. Beni takip eden ünlüler de var. Sağ olsunlar.

Fenomen isimlere birçok reklam teklifi geliyor. Bundan sonrası için planladığınız şeyler var mı?

Bazı teklifler oldu. Ancak belli bir plan yapmadım. Bu tip durumları ailemle paylaşıp beraber karar almak istiyorum.

Instagram’da fenomen bir isim olmak isteyenlere önerebileceğiniz şeyler var mı?

Instagram çok geniş bir mecra. Bunun belli bir prosedürü ya da yolu olduğunu düşünmüyorum. Herkes için farklı bir yol mevcut gibi. En başta samimi olmanın doğru yol olduğuna inanıyorum. Kendinizi anlatan şeyler yaptığınızda mutlaka karşılığını buluyorsunuz. İşinize biraz estetik kattığınızda biraz da titiz davranırsanız mutlaka takipçileriniz artmaya başlayacaktır.

Sizi takip eden birçok ünlü isim var. Birkaç tanesini sayabilir misiniz?

Birçok ünlü ismin beni takip ediyor olması benim adıma gurur verici. Hepsine teşekkür ederim. Takip edenler içerisinde; Kerimcan Durmaz, Nihal Candan, Emre Kareyel, Nur Yerlitaş, Berk Atan ve Çağla Özenli gibi isimleri biliyorum.

Kaynak:  http://cagrisahin.com

Instagram: https://instagram.com/cagrisahin/

 

 

Etiketler: Çağrı Şahin, Çağrı Şahin Kimdir?, instagram fenomeni, instagram fenomeni Çağrı Şahin

 

Bu haber toplam 1645 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT