1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Fatih Koleji’nden Dünya Şampiyonlukları
Fatih Koleji’nden Dünya Şampiyonlukları

Fatih Koleji’nden Dünya Şampiyonlukları

Kaliteli eğitimiyle adından sıkça söz ettiren Fatih Koleji, dünya çapında yapılan bilim ve proje olimpiyatlarından birbiri ardına şampiyonluklar almaya devam ediyor.

A+A-

Başarılı öğrenciler ABD'de yapılan ISWEEEP bilim olimpiyatlarından Dünya 2. liği elde ederken, Ankara'da düzenlenen e-biko bilişim olimpiyatlarından da Dünya 1.liği elde etti.

 
ABD'de düzenlenen ISWEEEP'ten Dünya 2.liği
Boğaziçi Fatih Fen Lisesi öğrencileri Barış Ermiş ve Türker Gürakan ABD'de 7-12 Mayıs 2013 tarihleri arasında yapılan Uluslararası ISWEEEP Proje Yarışması'nda Dünya 2.liğini elde ederek gümüş madalya kazandılar. 87 farklı ülkeden ve ABD'nin 41 farklı eyaletinden katılan öğrencilerin sergilemiş olduğu 560 adet proje enerji, mühendislik ve çevre kategorilerinde değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda öğrencilerimiz "Pamuk atıklarından hafif yapı malzemesi üretmek" adlı projeleriyle mühendislik alanında gümüş madalya kazandılar.
 
E-biko'da Dünya Şampiyonluğu
Teknoloji ve Tasarım Merkezi Derneği ile Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği ve birçok ünlü bilişim ve telekomünikasyon firmasının sponsor olarak desteklediği Uluslararası Bilişim Olimpiyatları EBİKO 2013 şampiyonları belli oldu. Alanında en prestijli organizasyonlardan biri olan Eğitimde Bilişim Kültürü Oluşumu Olimpiyatı (EBİKO), geleceği hayalleriyle inşa edecek ve bu hayalleri projelendirerek hayata geçirecek istekli ve üretici ortaokul ve lise öğrencilerini teşvik etmek, onların gelecekte iyi bir teknoloji okur-yazarı olmasının yanında bu kültürü yaşayan ve yaşatan bireyler olmaları amacıyla düzenlenen olimpiyat organizasyonudur.

Bu yıl 9. düzenlenen ve 48 ülkeden 2583 projenin yarıştığı Uluslararası Bilişim Olimpiyatlarında Şişli Fatih Koleji 6. Sınıf öğrencisi Cevat Tellioğlu, sosyal medyanın eğitim amaçlı kullanımını hedefleyen "Tweet and Learn" projesiyle Eğitimde Bilişim kategorisinde Dünya 1. oldu.
Bu haber toplam 3121 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT