1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Fatih Koleji Avrupa üçüncüsü oldu
Fatih Koleji Avrupa üçüncüsü oldu

Fatih Koleji Avrupa üçüncüsü oldu

28 ülkeden 700 civarında öğrencinin katıldığı karate şampiyonasında Fatih Koleji Avrupa üçüncüsü oldu.

A+A-
5. Avrupa Shotokan Karate şampiyonası 4-5-6 Ekim 2013 tarihlerinde Bursa Atatürk Kapalı Spor Salonunda yapıldı. Toplam 28 ülkeden 700 civarında öğrencinin katıldığı şampiyonada Bakırköy Fatih Koleji 5. Sınıf öğrencisi Enes Günaydın küçükler kategorisinde 45 kiloda Avrupa üçüncüsü oldu.
 
Okul müdürü Mehmet Dikmen, “Öğrencilerimizin derslerde olduğu gibi sporla ilgili organizasyonlarda da başarılı olmaları bizleri memnun ediyor. Dereceye giren öğrencimizi tebrik eder, emeği geçen öğretmen ve antrenörüne teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

fatihkolejiic1.jpg
 
Atletizmde 3 İstanbul Şampiyonluğu
Türkiye Atletizm Federasyonu ve Türkiye Kalp Vakfı tarafından organize edilen İstanbul geneli atletizm yarışlarına Bakırköy Fatih Koleji’nin küçük erkek atletizm takımı damgasını vurdu. Toplamda 100 öğrencinin katıldığı yarışlarda Bakırköy Fatih Koleji öğrencileri 60 metrede İstanbul birincisi ve ikincisi, 600 metrede ise İstanbul birincisi oldu.
 
Aynı zamanda 4 X 75 m bayrak yarışında da takım halinde İstanbul binciliğini alan Bakırköy Fatih toplam 9 madalya ile organizasyonun en iyileri arasına ismini yazdırdı. Alınan başarıda büyük emeği olan Beden Eğitimi Öğretmeni Oktay Çetinkaya, takım olarak düzenli şekilde yapılan antrenmanların ve özverili çalışmanın karşılığını aldıklarını belirterek bu başarıda kendilerini her zaman destekleyen ailelere ve okul yönetimine teşekkür etti.
Bu haber toplam 6512 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT