1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. FAİZLER BANAKALAR VE EV SAHİBİ OLMAK
FAİZLER BANAKALAR VE EV SAHİBİ OLMAK

FAİZLER BANAKALAR VE EV SAHİBİ OLMAK

Ev sahibi olmak önemli bir konu. Bizim için ne kadar önemliyse bankalar için de o kadar önemli. Ancak hiçbir banka iyiliğimiz için peşinde değil bu konunun. Bankaların derdi başka. Genel anlamda çalışma prensipleri düşünüldüğünde gayet olumlu durabilir. K

A+A-

 

Ev sahibi olmak önemli bir konu. Bizim için ne kadar önemliyse bankalar için de o kadar önemli. Ancak hiçbir banka iyiliğimiz için peşinde değil bu konunun. Bankaların derdi başka. Genel anlamda çalışma prensipleri düşünüldüğünde gayet olumlu durabilir. Karşılıksızmış gibi görünen para vermeler, kredi imkanları czip durabilir. Ancak bankalar asla bir verip bir almaz. Sıkıntının başladığı yer de burasıdır. Ve insanları kredisiz ev alma fikrine iyiden iyiye ısındıran yine bu sıkıntıdır.

Bankalar Hep Kazanır

Bankalar faiz sistemiyle çalışır. Yani size bir verip sizden beş alır. Amacı para rezervini güvence altına almak her daim dolu bırakmaktır. Öncelikle verdiğini fazlasıyla geri almak pek de adil bir sistem oluşturmamaktadır. Bugün bir tefeci görsek ihbar etme hakkımız var. Tefeciliğin de mantığı aynıdır. Ancak bankalara hiçbir şekilde dokunamamaktayız. Ayrıca faiz miktarları da sabit değildir. İnsanların krizle boğuştuğu zamanlarda bankalarda darbe indirmek ister gibi faiz oranlarını artırıyor. Yani tüketiciye sağladığı bir fayda yok. Kredisiz ev kulağa imkansız gibi gelse de bu uygulamalar insanı bu yöne doğru itekliyor.

İşler Yolunda Gitmez Banka Size Yardım Etmez

Bankaya gittiniz faizle kredi çektiniz. İşler yolunda sorun yok. Evinizi aldınız. Ancak işleriniz yolunda gitmedi, kazandığınız parada sorunlar meydana geldi. O ay az aldınız veya hiç alamadınız. Veya battınız ticaret yapıyordunuz. Yandınız. Bankalar gecikme faizi, ödemedin faizi vs. gibi adını bilmediğiniz, nerden çıktığını anlamadığınız faizlerle sizleri selamlar. Durumu anlatamazsınız. En çok size mühlet verebilir. Günün sonunda ne bankaya yaranabilirsiniz ne de o evi elinizde tutabilirsiniz. Verdiklerinin fazlasını elinizden alacaktır. Bu yüzen kredisiz ev alma en ideal yol olarak karşımıza çıkmaktadır.

Faize Girişmeden Ev Almak İmkansız Değil

Kredisiz ev fikrini hayata geçirdiğinizde çok rahatlayacaksınız. Kendi evinizde özgürce hareket etmenin mutluluğunu yaşayacaksınız. Evim elimden gider mi korkusu yaşamadan istediğiniz değişimi evinizde yapabilirsiniz. En önemlisi cebinizi, hesabınızı bilerek işlem yaptığınızdan borç ödeme buhranını en aza indirmeniz mümkün. Psikolojik açıdan rahatlattığı gibi ekonomik olarak da belirsizliği ortadan kaldırmaktadır. Bankalara prim verilmediğinden bankanın hegomanyası da kırılmaktadır.

 

Bu haber toplam 835 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT