1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Evde Yaparak Para Kazanabileceğiniz İş Fikirleri
Evde Yaparak Para Kazanabileceğiniz İş Fikirleri

Evde Yaparak Para Kazanabileceğiniz İş Fikirleri

Evde Yaparak Para Kazanabileceğiniz İş Fikirleri

A+A-

 

 

1 ) Evde Maşa Yapımı

 

Çamaşırların yıkandıktan sonra asıldıkları çamaşır tellerinde asılı kalmalarını sağlayan yardımcı aparatlara maşa, mandal adı verilir. Mandallar tane ile satılan aparatlar olduğu için mandal yaparak para kazanabilirsiniz. Mandallar bir kalıp içine dökülerek plastikten üretilen ve yay vasıtası ile mandal özelliğini kazanan aparatlar olduğundan makine yerine ev hanımlarına evde mandal yaptırılarak maliyet düşürülmektedir. Mandal yapımı oldukça basittir. Mandal yapacağınız kişi veya firma size mandal yapımını oldukça basite indirgeyen bir makine yollayarak kilogram başına maşa yapmanızı istiyor. Kilogram başına yapacağınız mandal ile kısa sürelerde iyi bir ek gelir elde edebilirsiniz. Mandal yapımı işi ülke genelinde bir çok şehirde yapılan ve kolayca yapılan bir iş olduğundan sizlerde bu işi yaparak ek gelir elde edebilirsiniz.

 

2 ) Ev Yapımı Salça

 

Günümüzde her yiyecek gibi salça da endüstiriyelleşmiş ve lezzeti de her yiyecek gibi olması gerekenden daha alt seviyeye gelmiştir. Bu durumu fırsat haline getirerek ev yapımı domates ve biber salçası yapabilir ve büyük şehirlere göndererek satabilir veya organik yiyecek satana pazarlarda kendiniz satarak komisyon vermeden ek gelir elde edebilirsiniz. Evde salça yapımı yılın belirli dönemlerinde yapıldığı için bu dönemlerde oldukça fazla salça yapmalı ve yıl boyunca uygun şartlarda muhafaza ederek satmalısınız. Salça yapımı için domates ve biberin kilogram maliyeti çok düşüktür. Kilosu 1 tl olan domates ve biberin salçasının kilosu ise 15-25 lira arasına satılmaktadır. Bu satış fiyatları dışında İstanbul’da bu rakamlar 35 lirayı bulmaktadır. Ev yapımı salça çok lezzetli ve bulunmaz bir yiyecek olduğu için insanlar çok yoğun bir rağbet gösteriyorlar.

 

3 ) Evde Reçel Yapımı

 

Kış ayları için bahar ve yaz aylarına has meyvelerle yapılan reçelleri daha fazla yapıp satarak ek gelir elde edebilirsiniz. Genellikle hazır olarak yapılan ve katkı maddesi içeren reçeller yerine katkı maddesi içermeyen ve doğal yollarla yapılan reçeller yapıp kolayca satabilirsiniz. Büyük şehirlerde ve ilçelerde çok aranan ve bulunmayan doğal ev yapımı reçeller için kendi evinizin ihtiyacı olan reçel türünü yaparken malzemeleri biraz fazla alıp yapabilir veya sadece satılmak üzere reçel yaparak kavanozlara doldurup satabilirsiniz. Ev yapımı reçelleri internet üzerinden satabilir, şarküterilere satabilir veya organik pazarlarda kendinizde satabilirsiniz. Reçel yapımı işinde çeşitlerinizi ne kadar artırırsanız kar oranınız o kadar daha fazla olur. Bilinen reçeller dışında fazla bilinmeyen lezzetli reçeller yaparak ek gelir oranınızı artırabilirsiniz.

 

4 ) Evde Altın Kutusu Yapımı

 

Kuyumculardan aldığımız çeyrek altın ve türevlerini içine koydukları kağıt altın kutuları ev hanımları tarafından yapılmaktadır. Kuyumcular, plastik altın kutularının maliyetli olmasından dolayı kağıt altın kutularını tercih ederek ev hanımlarına yaptırıyorlar. Ev hanımları; kendilerine kağıt şeklinde gelen düz kartonlardan kalıp olarak kesilmiş olan altın kutusu kartonunu çıkararak kat kat katlayıp, sıra ile altın kutusunun üst kapağı ile alt kutusunu oluşturuyorlar. Son olarak alt kutunun içine kutu boyutları ile örtüşen elyaf koyup üst kutuyu kapatarak kağıt altın kutusunu hazır hale getiriyorlar. Bu işlemi her altın kutusu için yapıp kutu başına para kazanan ev hanımları bu işten ek gelir elde ediyorlar. Sürekli bir iş olan altın kutusu yapımı işini yaparak sizlerde ek gelir elde edebilirsiniz.

 

Daha fazla evde para kazanma yolları öğrenebilmek için ve yeni iş fikirleri için https://www.ekisajandasi.com/ sitesini inceleyebilirsiniz.

Bu haber toplam 863 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT