1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Evcil Hayvanlar İçin Kuru Mamalar Neden Önemli?
Evcil Hayvanlar İçin Kuru Mamalar Neden Önemli?

Evcil Hayvanlar İçin Kuru Mamalar Neden Önemli?

Evlerinde kedi ya da köpek besleyen hayvanseverlerin en çok dikkat ettikleri konu kaliteli bir mamayla evcillerini beslemektir.

A+A-

Evlerinde kedi ya da köpek besleyen hayvanseverlerin en çok dikkat ettikleri konu kaliteli bir mamayla evcillerini beslemektir. Kaliteli bir şekilde beslenen her canlı elbette daha sağlıklıdır. Bu sebeple kedileriniz ya da köpekleriniz için mama tercih ederken sağlıklı olması konusunda bir hayli özenli olmak gerekiyor.

Evcil hayvanlarda mama tercihi tüy sağlığı dahil olmak üzere kalp, böbrek, gibi hayati organlarında sağlıklı olmasını sağlıyor, kuru mamalar içerdikleri vitamin, protein gibi besinlerle evinizin bir bireyi olan evcil hayvanınızın genel sağlık durumunu yakından etkiler.

Kuru mama tercihi genel sağlık ve vücut enerjisi gibi konularda direk en etkili olan maddedir. Evinizde beslediğiniz kedi ya da köpeğin sağlıklı beslenmesi yaşlanma etkilerini azaltır ve daha uzun bir ömür sunar.

Kaliteli mama nedir?

Kaliteli mama, protein oranı yüksek, vitaminler açısından zengin ve hazırlandığı yaş grubunun özelliklerine uygun olan mamadır. Mamalar ekonomik sınıf, premium ve super premium olarak sınıflandırılabilir. Bu sınıflar arasında en yüksek kaliteye ve besleyiciliğe sahip olanlar super premium sınıfı mamalardır.

Super premium sınıfı mamalar kedinizin ya da köpeğinizin beslenmesi için gerekli farklı besinsel değerlerin birleşimininden oluşurlar. Özellikle 0-12 ay arası olarak kabul edilen yavruluk döneminde evcilinizin kaliteli bir mamayla beslenmesi onun bağışıklık sistemi, göz, beyin, kas ve kemikleri gibi hayati öneme sahip yaşamsal fonksiyonlarını sürdürebilmesini sağlayan konularda yeteri kadar gelişmesini sağlar.

Kedi maması ve köpek maması alırken mama içeriğini incelemek önemli bir fayda sağlar. Ülkemizde en çok satılan super premium sınıfı markalar arasında Pro Plan, Hill's, Acana, Orijen, Royal Canin, Brit Care gibi markalar bulunmaktadır. bu markaların tüm kedi maması fiyatları tek tıkla ulaşabilirsiniz.

Köpek mamalarının kalitesinden önce köpeğiniz için hangi mamanın uygun olduğunu bilmeniz önemli, bu da köpeğinizin ırk ve boy bilgilerini bilmekle mümkün. Köpek maması seçimi esnasında öncelikle köpeğinizin yaşı, ırkı ve hassasiyetlerini göz önüne alarak seçim yapılmalı. Köpeğiniz 0-12 ay aralığındayda yavru köpek, 1-7 yaş arası yetişkin ve 7 yaş üzeri yaşlı köpek olarak sayılmaktadır. Bu kriterden sonra köpeğinizin büyük, orta,küçük ya da minyatürk ırklardan mı olduğunu bilmeniz önemlidir. 

Özellikle super premium marka ürünler üretene markaların ürünleri besin değerleri açısından oldukça zengin ve besleyicidir. Farklı lezzet seçenekleriyle sunulan bu ürünleri arasında tavuklu, balıklı, kuzulu ve geyikli mamalar bulunuyor.  Tazelik garantili köpek maması çeşitlerini incelemek buradan faydalanabilirsiniz. Köpeğiniz için seçeceğiniz mamanın çeşitleri arasında tahıllı, düşük tahıllı ve tahılsız mamalar bulunuyor.

Küçük ırk bir köpek, büyük ırk köpek mamasını yiyemez, bu sebeple aldığınız mamanın hem köpeğinizin günlük enerji ihtiyacına göre uygun olmalı hem de çene ağız yapısına göre uygun olması gerekiyor. Köpek mamaları sınıflandırma aralığına göre yaş ve ırk olarak ayrılıyor. Light ve yaşlı köpek mamaları da ayrıca bulunuyor. Tüm ırklar için ayrı ayrı yavru, yetişkin ya da yaşlı köpek maması çeşitleri bulunuyor.

Kanada'da üretilen ve ülkemizde çok beğenilen acana köpek mama çeşitleri, birden fazla et içeriği ve tek et içerikli olarak sunuluyor. Özellikle tahılsız serisi son derece beğenilen markanın ürünleri arasında tüm ırklar için uygun mamalar bulunuyor, ayrıca farklı farklı lezzet seçenekleri arasında kuzulu, hindili, balıklı, tavuklu mamalar bulunuyor. Acana markası ürettiği mamalarda biyolojik olarak uygun mama üretme politikasına sahip ve ürünlerini üretirken bu prensiple hareket ediyorlar. Tamamı hediyeli ve indirimli acana köpek maması çeşitleri köpeğinizin sağlığı için faydalı ve Kanada üretimli düşük tahıllı ve tahılsız çeşitleriyle ülkemizde.

Bu haber toplam 1789 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT