1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. EVCİL BİR DOST, MUTLULUK VE EĞLENCE DEMEKTİR!
EVCİL BİR DOST, MUTLULUK VE EĞLENCE DEMEKTİR!

EVCİL BİR DOST, MUTLULUK VE EĞLENCE DEMEKTİR!

Bir evin şenliği artık evcil bir dost demek! Evcil dostlarda ilk kademe elbette kedi ve köpeklerde, çünkü sadakat ve mutluluk kaynağı olan bu hayvanlar evinize sizin kadar uyum sağlayabiliyor.

A+A-

Bir evin şenliği artık evcil bir dost demek! Evcil dostlarda ilk kademe elbette kedi ve köpeklerde, çünkü sadakat ve mutluluk kaynağı olan bu hayvanlar evinize sizin kadar uyum sağlayabiliyor. Sevimlilikleri de tartışılmaz bir boyutta, neden sizinde evcil bir dostunuz olmasın ki? Evcil bir dost demek sorumluluk kavramını da sizlere beraberinde getiriyor.

Bu sorumlulukta hafife alınacak bir sorumluluk değil, bir canlının bakımını üstleneceğiniz büyük bir sorumluluk. Fakat bu gözünüzü korkutmasın, eğer bir canlıya evinizi açmak istiyorsanız ve içinizde büyük bir hayvan sevgisi varsa sorumluluk gerçekten ufak bir detay olarak kalıyor.

Kedi ve köpeklerin bakımı elbette zor ama size sağladıkları mutluluk ve sadakat bu bakımı üstlenmenizde en büyük etken oluyor. Özellikle köpeklerin size, evinize ve ailenize karşı büyük bir bağlılıkları bulunur. Köpek sahiplenme konusunda da bu sadakat gözünüzden kaçmamalı, ön yargılarınızı rafa kaldırıp onların size getirdiği mutluluğa odaklanın. Köpek sahiplenme, satın almaktan daha yararlı, satın alınan bir can ve bu can sizin ne köleniz ne de hizmetçiniz.

Before Vs. After Bath

KEDİLER EVİN MİNİK NEŞESİ!

Evinde kedi besleyen her insan bilir ki, kediler bir evin yaramaz çocuğu gibidir. Fakat ağzı olup dili olmayan bir yaramaz çocuktur bu, yani sizin şefkatinize ve sevginize muhtaçtır. Kedi sahiplenme size en büyük mutluluğu da yanında getirecektir. Kedi bakımı, köpek bakımı kadar zor olmasa da elbette dikkat ve sorumluluk gerektirir.

Her kedi doğuştan gelen bir tuvalet terbiyesine sahiptir, onlara sadece kum kabının yerini göstermeniz yeterli olacaktır. Evet köpekler gibi her bulduklarını da yemezler ve sindirim sistemleri de oldukça hassastır. Kedi sahiplenmeye niyetliyseniz bunlar gibi birçok sorumluluğa da hazır olmanız gerekir.

Kedi sahiplendirme konusunda da birçok hayvansever internet sitesi günümüzde aktif olarak çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Kedi sahiplendirme de aktif rol oynayan bu siteler özellikle sokağa atılmış veya sokakta yardıma muhtaç kedileri sahiplendirmek için uğraşıyor.

Bu haber toplam 915 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT