1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

A+A-

Bildiğimiz üzere bankalar kişilere kredi verirken öncelikle kişilerin maddi gelir seviyelerini belirler. Bu noktada gelir durumu yeterli görülen kişiler kredi alırken, uygun bir geliri olmayan kişiler ise kredi alamaz. Ancak bu noktada özellikle devletin de teşvikleriyle bazı istisnalar oluşmuştur. Bu istisnalardan birini sağlayan kişiler ev hanımlarıdır. Devlet bu konuda özellikle ev hanımlarını bazı işlere girebilmek konusunda teşvik etmek amacıyla, krediler verilmesini istemiştir. Hepimizin de tahmin edebileceği üzere ev hanımı olan kişilerin genel olarak düzenli bir geliri yoktur. Ancak buna rağmen günümüzde ev hanımlarına kredi veren bankalar bulunmaktadır. Ancak bu kredinin kullandırılması konusunda yine bazı şartlar olmaktadır.

Hesap İşletim ücreti Ödemeyin=> Hesap işletim ücreti almayan bankalar

Krediyi Nasıl Alabilirim?

Ev hanımlarına yönelik sunulan kredileri alabilmek için, normal kredi prosedürleri yine işlemektedir. Yani bir maaş gelir beyanının yapılması gerekir. Ancak ev hanımlarının herhangi bir geliri olmaması nedeniyle, çalışan eşlerin maaş dökümü bankaya iletilir. Yani her şekilde başvuruyu yapan ev hanımının, çalışan bir eşinin olması gereklidir diyebiliriz. Eğer eşinizin bankayı tatmin edebilecek seviyede bir geliri varsa, kredi almanız için bu gelir yeterli olacaktır. Ancak bankalar ev hanımlarına kredi kullandırırken, eşinin maaş gelirini tam olarak yeterli görmezse, üzerinize olan bir malı ipotek ettirmenizi ister. Bu kredileri eşinizin maaş durumu ve ipotek ettiğiniz malın durumuna göre 24 aya kadar alabilirsiniz.  Kredi alabilmeniz için ayrıca yatırım yapmanız gerektiğini ifade edelim.  Yeni yatırımlarınız için gerekli olan finansman ihtiyaçlarınızı kredi ile karşılayabilirsiniz. Eğer yatırımcılıkla ile ilgili bilginiz yoksa Para Kazanma yöntemlerini okuyabilirsiniz.

Şuan için ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında özellikle Yapı Kredi Bankası, ING Bank ve Denizbank gelmektedir. Bu bankalar özellikle ev hanımlarına yönelik ihtiyaç kredisi kullandırarak, ihtiyaçların giderilmesine ve yeni iş girişimlerinde bulunulmasına olanak sağlarlar. Ev hanımlarına yönelik bu teşvikler ilk olarak devlet destekli olarak başlatılmış ve ardından özel bankalar da ev hanımlarına kredi kullandırmaya başlamıştır.

Kaynak:kredi7.com

Bu haber toplam 791 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT