1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Ev Alma Ve Kooperatif Farkı
Ev Alma Ve Kooperatif Farkı

Ev Alma Ve Kooperatif Farkı

İnsanoğlu için hayat oldukça zor bir süreçtir. Bu süreçte kimiz doğar ve kimimizde ölürüz. Bu zor süreçlerde hepimizin istediği zamanı kaybetmeden bir ev sahibi olmak ve kira derdinden kurtulmaktır. Bunun için yıllarca yememizden içmemizden kesip bir köş

A+A-

 

Ev almak o kadar kolay bir süreç olmadığı için bizler bunları basamak, basamak çıkmaya gayret ederiz. Bu birikim aşamaları bittikten sonra sıra alacağımız eve gelmektedir. Bunun içinde günümüzde oldukça kamulaşmış olan kooperatiflere gerekli araştırmalardan sonra iyi bir kooperatif şirketi bulunarak ev alma sürecine gireriz.

Kooperatiften ev alma:

Kooperatif şirketleşmiş ve insanların birikimine göre gayrı menkullerle anlaşarak ev yapımını gerçekleştiren aracı firmalardır. Bu firmalar ev sahibi olmak isteyen kişilerden ön ödenek alarak gayrı menkul şirketlerine yatırmaktadır. Bu yatırımlarla birlikte evlerin yerleri ve temelleri atılmaya başlanmaktadır.

Bu süreçten sonrada olay zamanla büyümekte ve ev almak belirlenen kooperatiften ev almak, şartlarına uygun taksitlendirme aşamasıyla evler yapılmaya başlanmaktadır. Taksitle ev almak sürecinde ev sahipleri kendilerine belirlenen ev almak bedellerini aylık olarak kooperatif hesabına yatırarak ödemelerini gerçekleştirmektedirler. Zamanla bu ödeneklerle evler yapılmakta ve yıllara yakın bir sürecin ardından sahiplerine büyük bir törenin ardından teslim edilmektedir. Bu süreçten sonra artık evin temizlenip içine girmesi kalmaktadır.

Evlerin teslimatı:

Yapımı biten evler belirli onaylardan ve vergilerden sonra şahıslara tapuları devredilerek evler sahiplerine verilmektedir. Bu işlemlerin ardından kişiler tapuları kendi adlarına devri ve vergi aşamalarını geçirdikten sonra yavaş yavaş taşıma işlemlerine geçmektedirler. İnsanlar bu kooperatiften ev almak sayesinde ev sahibi olmaktadırlar. Kooperatifler ev sahibi olmak isteyenler için bulunmaz bir fırsat olmaktadır. Bu yüzden zamanımızda kooperatiften ev sahibi olanlar oldukça fazla ve evlerinden de memnunlardır.

Bu şirketler sayesinde sosyal yaşantılarını ve bütçelerini sarsmadan ödeme yaparak ev sahibi olmaktadırlar. Ve evlerinin inşaatlarına da istedikleri zaman gidip denetim yapma ve görme olanağını da elde etmektedirler. Bu sayede para yatırdıkları yerlerin ne denli olduğuna ve olası sahtekârlığa karşıda önlem almış oluyorlar.

 

https://www.evalmakistiyorum.com/
https://www.evalmakistiyorum.com/aylik-500-tl-taksitle-ev-sahibi-olma-firsati/

 

Bu haber toplam 374 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT