1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Estetik Mucizesini Yaşayın
Estetik Mucizesini Yaşayın

Estetik Mucizesini Yaşayın

Ülkemizde kadınların meme yapılarının arzu ettikleri ölçülerde ya da şekillerde olmaması nedeniyle meme büyütme ya da meme küçültme gibi meme estetiği talepleri artmaktadır.

A+A-

Ülkemizde kadınların meme yapılarının arzu ettikleri ölçülerde ya da şekillerde olmaması nedeniyle meme büyütme ya da meme küçültme gibi meme estetiği talepleri artmaktadır. Meme estetiği adına tüm sorunlarınıza çözüm bulan Op.Dr.Gökhan HAYTOĞLU ile siz de sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Meme dokusunun yeteri kadar gelişmemiş olması, kilo kaybı gibi nedenlerle küçülmesi ya da emzirme sonrası meme dokusunun küçülmeye maruz kalması gibi nedenlerle meme büyütme ameliyatları apılmaktadır. Bu tür taleplerde hastanın fiziksel özellikleri, ulaşmak istediği ölçü, meme dokusu gibi kriterler değerlendirilerek bir planlama yapılmalıdır. İşleme başlamadan önce hastanın taleplerinin yanı sıra hasta güvenliği de değerlendirilmeli ve buna göre hasta bilgilendirilmelidir.

Taleplerinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği hastaya bildirilmeli ve karar hastaya bırakılmalıdır. Ameliyat sonucunda kişi kıyafet seçiminde daha özgür davrandığından özgüveni artmaktadır. Tıbbi bir zorunluluk olmadıkça bu ameliyat için 18 yaş beklenerek gelişimin tamamlanması sağlanmalıdır. Emzirme sonrasında ise 6 ila 9 aylık süreler beklenilmeli ve hamileliğe bağlı değişikliklerin düzelmesi, normal boyutlarına gelmesi için zaman tanınmalıdır. Ameliyat düşünen kişiler bu konulardaki uzman görüşlerini aldıktan sonra karar vermelidirler. Ameliyatın avantajlarının yanı sıra dezavantajları konusunda da bilgi almalıdırlar.

Meme büyütme işlemlerinde genelde meme dokusuna benzerlik göstermesi amacıyla silikon protezler kullanılır. İmplant, protez ya da silikon adı verilen bu ürünler hastaya uygun olan ürünler tercih edilmelidir. Silikonların şekli, büyüklüğü, yüzeyi, içerikleri iyi planlanmalıdır.

Meme Küçültme işlemleri ise büyütmeye göre ülkemizde daha yaygındır. Bunun en önemli nedeni ülkemizdeki kadınların meme dokularının büyük olmasıdır. Meme küçültme işleminde de büyültme işlemindekine benzer analizler yapılmalı hastanın gerçekten ihtiyacı olup olmadığı değerlendirilmelidir. Karar vermede acele edilmemelidir. Küçültme işleminde hastanın memesindeki fazla yağ dokusu alınmaktadır. Bu alınan doku hastanın herhangi bir risk taşıyıp taşımadığının tespiti için patoloji laboratuvarlarına analiz için gönderilmelidir. Hamile bayanlara bu işlem yapılmamaktadır. Bunun yanı sıra ameliyat edilen bayanlara 1 yıl hamile kalmamaya dikkat edilmesi gerektiği tavsiye edilmemektedir. 

Op.Dr. Gökhan HAYTOĞLU estetikle ilgili tüm sorunlarınıza çözüm bulmak için hizmet vermeye devam etmektedir. www.gokhanhaytoglu.com web sitesi üzerinden ayrıntılı bilgi alabilir ve irtibat kurabilirsiniz.

 

Bu haber toplam 408 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT