1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Estetik diş hekimliği
Estetik diş hekimliği

Estetik diş hekimliği

A+A-

Diş hekimliği geçmişinden bugüne kadar cerrahi tedavilerini sürdürmekle ortaya çıkmıştır. Ancak bugün artık cerrahi ve zorunlu tedavilerin yanı sıra estetik anlamda da tedaviler geliştirilmiştir. Ağrısız diş tedavileri kapsamında estetik diş hekimliği tedavilerinden faydalanabilirsiniz. Ağrısız diş tedavileri yalnızca estetik tedaviler için değil, cerrahi işlemler için de geçerlidir.

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Estetik diş hekimliği, sağlıklı ve güzel gülüşü sağlamak için yapılan bir takım diş hekimi uygulamarını kapsar. Türkiye’de estetik diş hekimliği en düzeyde gelişmiş ve hatta uygun fiyatlarla uygulamalar yapılmaktadır. Bu sebeple sağlık turizmi kapsamında yurtdışından pek çok hasta ülkemize estetik diş hekimliği tedavileri için gelmektedir.

Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları

Estetik diş hekimliği uygulamarı, hastaların yaşı, cinsiyeti, ten rengi, yüz şekli gibi ifadeler göz önünde bulundurularak yapılan uygulamalardır.

Gülüş Estetiği

Gülüş estetiği, dudaklar, diş etleri, dişlerin bir uyum içerisinde estetik bir yüz ifadesinde buluşmasını amaçlayan işlemler serisidir. Gülüş estetiği kapsamında dudaklar, diş etleri ve dişlerin birbiri ile uyumu planlanır, estetik analizler yapılır, gülüş şekli ve yüz ifadesi değerlendirilir. Gülüş estetiği nedir diye düşünüyorsanız: implant, bonding, diş beyazlatma, pembe estetik, kompozit dolgu, lamina porselen gibi uygulamalardır. Gülüş estetiği ile hayal ettiğiniz gülüş hekim ve hasta arasında planlanır.

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma işlemi, dişlerin renkleşmeden önceki tonuna ulaşmak için yapılır. Diş beyazlatma diğer adıyla bleaching ev ve ofis tipi olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. Ev tipi diş beyazlatma daha uzun süreli ve evde uygulanan bir yöntemken, ofis tipi diş beyazlatma diş kliniğinde yarım saat gibi kısa bir sürede yapılan bleaching işlemidir. Profesyonel bir diş beyazlatma kliniğinde yapılacak bleaching uygulaması ile anında bembeyaz dişlere kavuşursunuz. Yapılacak işlemin kalıcılığı hekime, kullandığı teknolojiye, tecrübeye bağlı olarak değişmektedir. Diş beyazlatma uygulamaları için dentatasehir.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bonding

Dişin rengini veya şeklini değiştirmek, büyütmek ya da bir kusurunu tedavi etmek amacıyla dişe yapılan ilavelerdir. Bu amaçla kullanılan malzemeler, doğal dişin dış yüzeyine tutturularak şekil ve renk bozuklukları kolayca giderilebilir. Bonding, günümüzde en çok ve en son uygulanan koruyucu ve estetik diş hekimliği işlemlerinden biridir. Çoğu durumda, en az miktarda diş kaybı ile bu işlem gerçekleştirilir.

Estetik diş tedavileri ile siz de mükemmel dişlere kavuşabilirsiniz

Bu haber toplam 932 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT