1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. ERKEK AYAKKABI MODELİ SEÇİMİ
ERKEK AYAKKABI MODELİ SEÇİMİ

ERKEK AYAKKABI MODELİ SEÇİMİ

A+A-

Çorapsız bir şekilde pabuç giyen erkekler, özellikle son dönemlerde sıkça karşımıza çıkmaktadır. Geçen yüzyıllarda, bir erkeğin yaz mevsimi sıcağında dahi çorapsız bir şekilde pabuç giymesi oldukça yadırganan bir durumdur. Zaten bu tür bir girişimde bulunmak da erkeklerin aklına dahi gelmiyordu. Erkekler her daim çorap giymeli, bağcıklı klasik ayakkabı ayakkabıları ile alışılan görüntüde olmalı ve takım elbiselerini sırtından çıkarmamalıydı. Erkek çocukların dahi yaz aylarında çorapsız bir pabuç giymesine kolaylıkla izin verilmiyordu. Ancak günümüz dünyasında klasik erkek modeli değiştiğinden dolayı çorap giyme gibi bir zorunluluğu da bu sayede ortadan kalkmıştır. Çevremizde de çok sık bir şekilde bu model erkekleri görebiliyoruz.

Hiç tartışmasız, günümüz koşullarında da çorapsız bir şekilde gezmek belirli şartlara bağlıdır. Örnek olarak; sayfiye alanlarında ya da yaz tatillerinde sandaletler ile dolanırken çorap giyilme gibi bir zorunluluk söz konusu değildir. Yazlık ince kumaşlı pantolonlar, jean pantolonlar ve şortların altında çorapsız bir pabuç giyilmesi kesinlikle göze batmayacaktır. Hatta bu gibi bir durumda çorap olması gözü rahatsız dahi edebiliyor. Fakat kesinlikle, takım elbise giydiğiniz zaman çorapsız bir pabuç tercih etmemelisiniz. Çorapsız bir pabuç giymek istediğiniz zaman ayaklarınıza mutlaka talk pudrası serpmeyi unutmamalısınız. Çıplak ayaklar, pabuçlar içerisinde terlediğinde koku yapacaktır. Pudra serpmeden pabuç giyerseniz eğer ayaklarınız da acıyacaktır. Ayrıca greyder.com web adresi içerisinde belirtilen tüm ayrıntıları değerlendirerek kendinize özgü ideal bir tarz yaratabilecek parçaları bulabilirsiniz.

Jimnastik ve farklı spor faaliyetleri için tercih edilen spor pabuçların gün içerisinde giyilmeleri deson derece yanlıştır. Bu tür pabuçlar yalnızca spor çalışmaları esnasında tercih edilmelidir. Ayrıca erkek ayakkabı seçimi yaparken kesinlikle renk seçimlerine de dikkat etmelisiniz. Makosen problemi de son derece ilgi çekici olabiliyor. Bu pabuçların yalnızca araç kullanırken giyilmesini önerenler ne yazık ki hata yapmıştır. Makosenler oldukça rahat ve kullanması son derece kolay olan pabuçlardır. Lacivert, kahverengi ve siyah renkte olan seçenekleri her yaştan erkeğin dolabında yer almalıdır. Sıra dışı bir erkek görünümünü seven kişilerin beyaz, mavi hatta koyu sarı renkte bir makosen giymesine de herhangi birinin itirazı olmayacağını belirtmek mümkündür.

http://www.greyder.com/erkek-ayakkabi-modelleri

Bu haber toplam 1383 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT