1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ergenekon'un Sarıyer planı!
Ergenekonun Sarıyer planı!

Ergenekon'un Sarıyer planı!

Ergenekon Terör Örgütü davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e ait Aydınlık Gazetesi iki gündür yaptığı düzmece haberlerle, Ergenekon’un Sarıyer ile ilgili planını deşifre etti.

A+A-

Yerel seçimler yaklaşırken AK Parti’nin kamuoyu yoklamalarında açık ara önde çıkması bazı çevreleri rahatsız etti. Seçim öncesinde AK Parti’nin Sarıyer’deki gücünü kırmayı hedefleyen bazı gruplar kendilerinin bile inanmakta zorlandığı iftiralarla siyaseten prim yapmanın derdine düştü. Geçek dışı iddialarını ciddi gazetelerde yayınlatmayı başaramayan bu kişiler emellerine ulaşmak için kendilerine görüş olarak daha yakın buldukları Ergenekon Terör Örgütü’nün yayın organı gibi çalışan Aydınlık Gazetesi’ni seçti. 

İşte bu yalan iddialar üzerine, Ergenekon’dan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e ait Aydınlık Gazetesi iki gündür Sarıyer ile ilgili düzmece haberler yayınlıyor. CHP’den Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı olan bir avukatın ve yine Sarıyer Belediyesi tarafından finanse edilen bir yerel gazetecinin düzmece suç duyurusu dilekçelerini hiçbir belge ve bilgiye dayandırmadan haber yapan Aydınlık Gazetesi’nin bu yayınları Sarıyerlilerin tepkisini topladı.
 
Mahkeme tarafından silahlı terör örgütü olarak kabul edilen Ergenekon’un Sarıyer’e olan ilgisi ise ilk değil. Bilindiği gibi daha öncede Sarıyer Belediyesi’ne yapılan yolsuzluk baskınında, Ağır Ceza’da yargılanan Belediye Başkanı Şükrü Genç’in özel bilgisayarında yine Ergenekon Terör Örgütü’ne üye olmak suçuyla yargılanan CHP Milletvekili İlhan Cihaner’in izinsiz yaptığı dinleme tutanakları yakalanmıştı.

Şükrü Genç’in bilgisayarında yakalanan dinleme tutanaklarında BakanlarAK Partili vekiller ile İsmailağa Cemaati’nden kişilere ait dinleme kayıtlarının orijinal hali çıkmıştı. Tüm bu yayınlar ve dinleme tutanaklarının Sarıyer’de çıkması kafalarda soru işaretleri bıraktı. Aydınlık Gazetesi’nin Şükrü Genç’in basın danışmanı gibi çalışan bu gazetecinin haberlerini vermesi de ayrı bir tartışma konusu oldu.
 
Öte yandan düzmece dilekçeyle suç duyurusunda bulunan bu avukat, Ağır Ceza’da yargılanan Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı Recep Yel’in de rüşvet ve yolsuzluk davasındaki avukatlığını yapıyor.

Bu haber toplam 4753 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum