1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ERDOGAN'DAN ŞEHİT AİLELERİNE TAZİYE ZİYARETİ
ERDOGAN'DAN ŞEHİT AİLELERİNE TAZİYE ZİYARETİ

ERDOGAN'DAN ŞEHİT AİLELERİNE TAZİYE ZİYARETİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sarıyerli demokrasi şehitlerinin ailelerine taziye ziyaretlerinde bulunduktan sonra gazileri de ziyaret etti.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, akşam saatlerinde Huber Köşkü'nden çıkarak Sarıyer'e geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz gecesi Borsa İstanbul binası önünde şehit olan Fatih Satır'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.  Erdoğan daha sonra buradan ayrılarak bir derneği ve ardından 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde şehit olan Çetin Can'ın Derbent’teki ailesini ziyaret etti. Vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılanan Erdoğan, eve girerek aileye başsağlığı dileklerini iletti. Erdoğan'a eşi Emine Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan da eşlik etti.

KUR'AN OKUDU, DUA ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Borsa İstanbul’un önünde yaralanan Ali Usta ve Gürsel Erdem’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Burada Al-i İmran Suresi'nden 191,192,193 ve 194'üncü ayetleri okudu.

DERBENT’TE HALKA SESLENDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan evden çıkarken de yine vatandaşların sevgi gösterileri ile karşılandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada megafonla vatandaşlara hitap etti. Herkesi yarın yapılacak Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne davet eden Erdoğan, "Yarın inşallah Yenikapı'da tüm İstanbul oradayız. Aynı anda inşallah 80 vilayette Yenikapı'yı takip edecek. Tüm Türkiye yarın Yenikapı'daki bütün merasimi takip edecek. İktidar partisinin genel başkanı, ana muhalefet partisinin genel başkanı ve MHP Genel Başkanı orada olacak. Meclis başkanımız orada olacak sizlere hitap edeceğiz. Orada sizlerle bir arada olacağız. İnşallah Kur'an-ı Kerim tilavetleriyle şehitlerimizi yad edeceğiz, gazilerimize şifalar dileyeceğiz, geleceğe de böyle yürüyeceğiz" ifadelerini kullandı.

 

Bu haber toplam 1880 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT