1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Erdoğan: Karamsarlığa düşmeyin Sarıyer'de CHP’yi geçmişiz
Erdoğan: Karamsarlığa düşmeyin Sarıyer'de CHP’yi geçmişiz

Erdoğan: Karamsarlığa düşmeyin Sarıyer'de CHP’yi geçmişiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Sarıyer İlçe Teşkilatını ziyaret ederek partililere seslendi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sarıyer’de inişli çıkışlı bazı dönemlerimiz olmuş. Zirve yaptığımız yer 1 Kasım 2015 seçimleri. CHP'yi azda olsa 3 bin oy farkıyla geçmişiz. Eğer işi sağlam tutarsak Allah'ın izniyle Sarıyer'de çok daha iyi bir neticeyi alırız. Karamsarlığa düşmemek lazım” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Sarıyer İlçe Teşkilatını ziyaret etti. 3 saate yakın partililerle görüşen Erdoğan, gece 22.00’de balkona çıkarak dışarıda toplanan kalabalığa seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Sarıyer'de seçimler için söz aldı.

erdogan-ic2.jpg

SARIYER’DE İNİŞLİ ÇIKIŞLI BAZI DÖNEMLERİMİZ OLMUŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ilçe binasında teşkilat mensuplarına basına kapalı olarak gerçekleşen toplantıda yaptığı konuşmada Sarıyer’le ilgili seçim analizi yaparak; “Başından itibaren bugüne kadar bizim Sarıyer’deki oy potansiyelimiz neydi ne oldu bir gözden geçirdim. İnişli çıkışlı bazı dönemlerimiz olmuş. Zirve yaptığımız yer 1 Kasım 2015 seçimleri. CHP'yi azda olsa 3 bin oy farkıyla geçmişiz. Eğer işi sağlam tutarsak Allah'ın izniyle Sarıyer'de çok daha iyi bir neticeyi alırız. Karamsarlığa düşmemek lazım. 7 Haziran'da 69 bin oy almışız ama 1 Kasım'da 89 bin oy almışız. 20 binlik bir oy artışımız var. Bu nokta çok çok önemli. Öyleyse bizim şuanda önümüzde 14 aylık bir zaman var yerel seçimler için. Bu seçimlere çok kararlı bir şekilde hazırlanmamız lazım. Millet sizlerden çok şey bekliyor. Bilin ki dünya da bizden çok şey bekliyor. Karşımızdaki muhalefetin bu millete de memleketimize de vereceği hiçbir şey yok. Bunların yalandan başka sermayeleri de yok. Önümüzdeki yerel seçimde muhakkak Sarıyer'i bu adamlardan kurtarmamız lazım. Bu konuda üzerinizde büyük bir vebal var. Ben şuandaki belediye başkanını sağlam bulmuyorum. Kendisini konuşmama gerek yok ama mensubu olduğu partinin ne olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz” dedi.

erdogan-ic4.jpg

BALKON KONUŞMASI YAPTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra ilçe başkanlığının balkonundan dışarıda bekleyen vatandaşlara seslendi. Soğuğa rağmen saatlerdir kendisini bekledikleri için vatandaşlara teşekkür eden Erdoğan, "Sizin bu gayretiniz, sizin bu sabrınız inanıyorum ki geleceğin Sarıyer'i için çok daha bizlere faydalı, aydınlık yarınları getirecektir." dedi.
İlçe teşkilatının yeni hizmet binası için hayırlı olsun ziyaretinde bulunduğu söyleyen Erdoğan, Rabia işaretinin tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek millet anlamına geldiğini hatırlatarak özetle şunları söyledi: Niçin tek millet diyoruz? Çünkü bizi bölmek istediler. Parçalamak istediler. Biz Türküyle, Kürdüyle, Alevi’si Sünni’siyle tek milletiz. Bizi bölemeyecekler. Tek vatan. Vatanımızı bölemeyecekler. Yok ‘Güneydoğu’da şöyle’, ‘Doğu’da böyle’. Avucunuzu yalarsınız. Ne oldu çukurlar açtılar. ‘Kato’ya çıkamazsınız’ dediler. ‘Gabar’a çıkamazsınız’ dediler. ‘Tendürek’e çıkamazsınız dediler. Şuanda askerimiz de, polisimiz de, güvenlik korucularımız da, hep birlikte, yeri geldi Gabar’da oldular. Kandil’de oldular ve o çukurları onlara mezar yaptılar.

erdogan-ic1.jpg

SEÇİMLERE 14 AY VAR

Hukuk içerisinde ne gerekiyorsa bu güne kadar ne yaptılarsa, bundan sonra da onu aynen yapmaya devam edeceklerini vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi: "Acımayacağız. Acırsak acınacak hale geliriz. Onun için de sonuna kadar takip, takip, takip. Yolumuz bu. Benim sizden bir ricam var. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Şimdi önümüzde 14 ay var. 14 ay sonra biliyorsunuz Mart 2019 yerel seçimleri var.

MART SEÇİMLERİ İŞARET FİŞEĞİDİR

Ama mart yerel seçimleri biliniz ki Kasım 2019'un işaret fişeğidir. Orada ne var? Parlamento seçimi var. Ne var? Cumhurbaşkanlığı seçimi var. Bunlara hazır mıyız? Çok çalışacağız. Sarıyer'de önce yerel seçimi almaya hazır mıyız?

erdogan-ic3.jpg

AZMİNİZİ KAYBETMEYİN

Bu azminizi hiçbir zaman kaybetmeyin. Ben sizleri bu duyguların içerisinde en kalbi duyguyla selamlıyorum. Gecemiz kutlu olsun, geleceğimiz aydınlık olsun."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A SEVGİ SELİ

Konuşmasının ardından, vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulundu. Bunun üzerine, vatandaşların yanına gelerek onlarla sohbet eden Erdoğan, daha sonra aracına bindi. Hareket eden aracın önünü, bir süre sonra genç bir kız ve annesi kesti. Erdoğan, anne ve kızıyla bir süre görüştükten sonra buradan ayrıldı.

erdogan-ic5.jpg

DAMADIN HALASINI ZİYARET ETTİ 

Akşam saatlerinde Tarabya Köşkü’nden çıkan Erdoğan önce dünürü Özdemir Bayraktar ile birlikte damadı Selçuk Bayraktar’ın Acarlar’da bulunan halasını ziyaret etti. Ardından Özdemir Bayraktar’la birlikte saat 19.00 sularında AK Parti Sarıyer İlçe Binasına geldi. Binada 3 saate yakın kalan Erdoğan’a Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan, İBB Başkanı Mevlüt Uysal, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da eşlik etti.

Bu haber toplam 6594 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

3 Yorum