1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Erdoğan finali Sarıyer'de yaptı
Erdoğan finali Sarıyer'de yaptı

Erdoğan finali Sarıyer'de yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şimdi bir kilit ifade kullanıyorum. Yarınki seçim Sarıyer için bir işaret fişeği olacaktır" dedi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan referandum öncesi son mitingini Sarıyer'de gerçekleştirdi. Sabahın erken saatlerinden itibaren Sarıyer’de yoğun güvenlik önlemleri alındı. Bazı cadde ve sokaklar trafiğe kapatıldı. Sarıyer Meydanı’nda yoğun kalabalığa seslenen Erdoğan, “Yarın bu ülkede bir dönüşüm, değişim yaşanacak. Cumhuriyet tarihinin en büyük reformunu benim milletim yapacak. Buna ihtiyacım var. Sizin bu coşkunuz, bu heyecanınız Allah'ın izniyle sandıkta patlatacak. Sarıyer yarın istikbale bir işaret fişeği atacak, ben buna inanıyorum. Komşularıma, Sarıyer'e bu yakışır. 15 Temmuz gecesi FETÖ'cü hainlere dar eden Sarıyer'e böyle bir asil davranış yakışır” dedi.

Türkiye tarihinin en önemli kararlarından birini yarın verecek. İnşallah hür irademizle tercihimizi yapacağız. Sandıkları ihmal etmiyoruz, rehavet yok. Anketler gayet iyi ama ne kadar iyi çıkarsa o kadar iyi. Sandıklardan çıkan oy oranı Batı'ya ders olacak. İnşallah bu milletin ayak seslerini duyacaklar. Ekonomiyle geliyoruz. İşte 2,9. Avrupa 1,9. Daha çok şeyler olacak. Battı, bitti, bunların kredi derecelendirme kuruluşları bize ne terbiyesizlikler yaptı. Almanya 4 milyar Avro Yunanistan'a borç veriyor. Türkiye'yi durağan yapıyor, aşağı çekiyor. Yemezler, yutmazlar bu işi

SAAT 8 ÇOK GEÇ. SAAT 6'DA SANDIK BAŞINA GİDECEKSİNİZ

İki kule arasındaki mesafe 2023 metre. Çanakkale'de bir numaralı bu açıklıkta köprüsü oluyor. Yavuz Sultan Selim'i yaptık mı, orayı da yaparız. Osmangazi'yi yaptık mı, orayı da yaparız. Benim dedem Fatih, karadan yürüttü kadırgaları. Biz de denizin altından trenleri yürüttük. Yetmedi otomobilleri yürüttük. Bu milletle alay etmeyin, dalga geçmeyin. Azim, iman öyle bir şey ki, tekeden bile süt çıkartır. Ama Avrupa'lıya sorsan teke nedir diye anlamaz. Sabah ilk işimiz sandık. Aramızda müşahitlik görevi yüklenenler var mı? İlk önce sandığa siz gideceksiniz. Saat 06'00'da en erken siz gideceksiniz. Söylenen saatte gel diyenlerin yerlerine müşahitler görev alacak. Ondan sonra sandıklar 5'te kapanınca ayrılmak yok. Resmi tutanaklar imzalanacak. Resmi imzalı tutanağınızı alacaksınız doğru yetkili yere ulaşacaksınız. Neresi o? Tabii ki partiniz. Burada onlar toplanacak. Böylece herhangi bir kaçamak olmayacak.

YARINKİ SEÇİM SARIYER İÇİN BİR İŞARET FİŞEĞİ OLACAK

Kandil hayır diyor, İmralı hayır diyor. Pensilvanya'daki şarlatan hayır diyor. Söyle bana arkadaşını, söyleyeyim sana kim olduğunu. Kandil hayır derse onlarla beraber hayır demek bizim haddimize mi? Allah göstermesin. Biz onlarla beraber haşrolunamayız. Sevgili peygamberimiz kişi sevdikleriyle beraberdir diyor, olay budur. Bunlar bize düşman. Bunlar milletimizi parçalamak istemediler mi? Milletimizi bölmek, parçalamak isteyenlere yarın bir cevap vermeyecek miyiz? Aman ha! Şurada birkaç saat var. Durmak yok. Kapı kapı dolaşacağız. Telefonlar bu akşam evet için çalışacak. Yarın ben de Tarabya'dan takip edeceğim. Bakalım Sarıyer ne yaptı? Artık Sarıyer değişmesi lazım. Şimdi bir kilit ifade kullanıyorum. Yarınki seçim Sarıyer'de bir işaret fişeği olacaktır. Geleceğe yönelik bir işaret fişeği.

Bu pazar 15 Temmuz'da 249 kardeşimizi şehit edenlerle hesaplaşma günüdür. Bu Pazar kimi Avrupa ülkelerine ders vereceğimiz gündür. Bu pazar milletimizin vesayet odaklarına karşı zafer günüdür. Bu pazar Türk demokrasisinin şölen günüdür, karar günüdür. Avrupa üzerimize çok geldi. Hollanda'da atlarını, itlerini bizim Hüseyin Kurt kardeşimizin üzerine saldı. Oradaki işçilerimizin üzerine saldılar. Yarın onlara cevap günü. Almanya, Avusturya, Belçika, İsviçre, İsveç'e vereceğiz. Dev bir pankarta benim resmimi koymuşlar, şakağıma silah dayamışlar "Erdoğan'ı vurun"... Ey haddini bilmezler! Biz kefenimizi giyerek yola çıktık. Biz ölümü korkuttuk, ölümden korkmadık. Biz biliyoruz ki kaza ve kader bizim içindir. Biz biliyoruz ki, kaderin üstünde bir kader vardır. Ey Batı sen bundan anlamazsın. Ama biz bunu iyi biliriz.

HADDİNİ BİL HADDİNİ! HADDİNİ BİLMEZSEN PATLATIRLAR ENSENİ

Dün Konya'daydım. Malum bir milletvekili vardı ya CHP'li. Haddini bilmez, kendini bilmez. Samsun'dan çıkacakmış. Haddini bil haddini bilmezsen haddini patlatırlar enseni. Sen kimi denize döküyorsun ya! Bu millet Yunanı denize döktü, sen bu ülkede evet diyeni denize dökeceksin öyle mi? Kim bunlar, bu milletin evlatları. Hala Kılıçdaroğlu bunu kesin ihraç istemiyle gönderebildi mi? Hayır! Çünkü aynı kafa, aynı zihniyet. Baykal, güya tecrübeli bir siyasetçi, sevsinler senin gibi tecrübeyi. O da diyor ki, hayır çıkarsa, çıkmayacağına inanıyor da, o zaman denize dökmüş gibi mutlu olacakmış. Bunlara denecek olan şey yarın akşam sizin cevabınız.

SARIYERLİ KARDEŞLERİMİZ ÜLKELERİNE UZANACAK ELE İZİN VERMEDİ

15 Temmuz gecesi Sarıyer'de hainlerin Borsa İstanbul'a saldırısı var. Sarıyer inançlı, Sarıyer yürüdü. Ben bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Şehitlerimizin ailelerine Rabbimden acil sabırlar niyaz ediyorum. 15 Temmuz gecesi Sarıyer gerçekten bir destan yazdı. Darbe haberini alır almaz Sarıyerli vatandaşlarımız sokaklarda, caddelerde toplandı. Milli irade nöbetlerinde Sarıyer meydanı asla boş bırakmadı. Sarıyerli kardeşlerimiz ülkelerine ve devletlerine uzanacak hiçbir ele izin vermeyeceklerini gösterdi.

miting.jpg

PENSİLVANYA'DAKİ ŞARLATANA GÖNÜL VE KOLTUK BORCU VAR

Ne dediniz? Boğaz geçilmez dediniz. Çünkü boğazı siz tutuyorsunuz. Burada Sarıyer, karşıda Beykoz. Emin ellerde. Ne diyor ana muhalefetin başındaki zat, 15 Temmuz için kontrollü darbe diyor. Pensilvanya şarlatanının kulağına fısıldağını aynen söylüyor. O gece hayatını ortaya koyan kahramanları inciteceği aklına dahi gelmiyor. Aklını kiraya vermiş. Milletle gönül bağı olmayanın mesuliyet duygusu olur mu? Bu şahsın sorumlu olduğu tek bir yer var o da Pensilvanya! Pensilvanya'daki şarlatana diyet borcu var, koltuk borcu var. Millet ne der asla umurunda değil. Onun için kulağına söyleneni önünü arkasını düşünmeden söylüyor. Gelsin kontrollü darbeyi benim Sarıyerli kardeşlerime, şehitlerimizin ailelerine, yetimlerine, gözü yaşlı eşlerine açıklasın.

SİLAHLARINI YA GÖMECEKLER YA DA DEFOLUP GİDECEKLER

Yarın bu darbesever siyasetçilere iyi bir ders vermeye hazırız. Sarıyer yarın evet diyerek Pensilvanya'nın borazanlığını yapanlara haddini bildiriyor mu? Sarıyer yarın evet diyerek terör örgütlerinin heveslerini kursaklarında bırakıyor mu? Sarıyer yarın 15 Temmuz'un hesabını soruyor mu? Şurada 20 ayda 11 bin teröristi etkisiz hale getirdik. Onlar hendekler, çukurlar kazdılar. İşte o kazdıkları hendeklere onları gömdük. Ya silahları gömecekler, koordinatlarını verecekler ya da bu ülkeden defolup gidecekler. ETA ne yaptıysa bunlar da onu yapacak. Bizler silahlı kuvvetlerimizle, polisimizle bütün güvenlik korucularımızla bunların üzerine üzerine gideceğiz.

SEN İSTESEN DE İSTEMESEN DE OLACAK KEMAL!

AK Parti, CHP, MHP, BBP, Saadet Partisi, HDP'ye gönül veren kardeşlerimize sesleniyorum. Yarın kullanacağınız oylar diriliş hikayemizin birer köşe taşı olacaktır. Bu değişiklik bir şahsın veya bir partinin değil. Malum, çıkmış diyor ki, hem partinin genel başkanı hem Cumhurbaşkanı olmaz böyle bir şey diyor. Ben sana kendi partini anlatayım. Gazi Mustafa Kemal hem CHP'nin genel başkanı hem Cumhurbaşkanı değil miydi? İnönü öyle değil miydi? İstesen de istemesen de olacak Kemal!

Bu haber toplam 14313 defa okunmuştur
Sarıyer'de mahalle mahalle referandum sonuçları

Sarıyer'de mahalle mahalle referandum sonuçları

Sarıyer'de 2017 halk oylamasında hangi mahalle hangi yönde karar verdi. İşte mahalle mahalle referandum sonuçları...

HABERE YORUM KAT