1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. ERA OKULLARI
ERA OKULLARI

ERA OKULLARI

ERA OKULLARI

A+A-

 

Era okulları, eğitim sistemi olarak anaokulu, ilkokul ortaokul, Anadolu lisesi ve mizaç merkezli eğitim çağdaş bir eğitim kurumudur. 2013 yılında eğitim vermeye başlayan Era kolejleri, yenilikçi yaklaşımlarıyla da öğrencilerin ve velilerin tercihleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Era Okullarının Eğitim Anlayışı

Era koleji kapsamında eğitim alan öğrenciler yakından takip edilerek en iyi şekilde geleceğe hazırlanmaktadır. Sanatsal beceriler, teknolojik faaliyetler ile de psikolojik ve sosyal anlamda eğitim modelini benimsemiş bir kurumdur. Öğrencilerinin iletişim becerilerini geliştirmeyi hedefleyerek, onların hangi alanda başarılı olacaklarını gözlemleyen profesyonel bir ekiple çalışmalarını yürütmektedir. 4x5 inovatif eğitim sistemi, mind studio eğitimi, artstem kavramı,  Erasmus plus projesi gibi pek çok eğitim şeklini öğrencilere aktarmayı hedefleyen Era Okulları, iki yabancı dil eğitimi ile de öğrencilerin dil becerilerini geliştirmektedir.

Era Okulları 5’li Gelişim Sistemi

Öğrencilerin anaokulundan itibaren geliştirilmesi gereken bir takım becerileri vardır. Era okulları kapsamında verilen eğitimler ile bu beceriler üst düzeylere ulaşabilmektedir. 5’li gelişim sistemi içerisinde ilk olarak zihinsel gelişim eğitimi yer almaktadır. Öğrencilerin zihinsel gelişimini destekleyici eğitim içerikleri ve psikolojik yaklaşımlar ile öğrenme yetileri geliştirilmektedir. Fiziksel gelişim eğitimi ile kendinin farkına varma ve vücudunu tanıma gibi konular ele alınmaktadır. Diğer bir eğitim olan psikolojik gelişim eğitimi ile de öğrencilere rehberlik ve danışmanlık hizmeti verilerek öğrencinin öz benlik algı haritası çıkarılmalıdır. Bu doğrultuda ise çeşitli seminerler ve eğitimler verilmektedir. Sosyal gelişim eğitimi öğrencilerin sosyal yaşamda faal olması için çeşitli sanatsal eğitimleri kapsamaktadır. Son olarak akademik gelişim eğitimi ile de çocuklar ödev yapma, konsantrasyon gelişimi ve planlı projeleri yürütme gibi eğitimlere tabii tutulurlar.

Era Okulları Kampüsleri

Era farkı ile eğitim verilen 11 adet kampüs bulunmaktadır. 2013 yılından günümüze kadar gelen Era Okulları, yenilikçi ve çağdaş eğitim sistemini benimseyerek son teknoloji kullanılarak öğrencilerine ayrıcalık sağlamaktadır. Kampüsler ise çeşitli merkezi ilçelerde faaliyetlerini sürdürmektedir. Era Koleji kampüsleri; Beykent Kampüsü, Beylikdüzü Kampüsü, Beylikdüzü Marina Kampüsü, Çamlıca Kampüsü, Çekmeköy Kampüsü, Gaziosmanpaşa Kampüsü, Kağıthane Kampüsü, Kartal Kampüsü, Maltepe Kampüsü, Pendik Kampüsü, Bursa Kampüsü olarak eğitim vermektedir.

 

 

 

Bu haber toplam 1915 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT