1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Endüstriyel Mutfak Ürünlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Endüstriyel Mutfak Ürünlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Endüstriyel Mutfak Ürünlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

A+A-

Endüstri tesislerinde bulunan endüstriyel mutfak olarak isimlendirilen mutfaklarda, kullanılan mutfak malzemeleri de endüstri tipi malzemeler olmaktadır. Boyutları ve özellikleri itibari ile evlerde kullanılan küçük boyutlu ve az kişilik mutfak alet ve ürünlerine benzemeyen bu mutfak ürünleri onlarca bazen yüzlerce kişinin beslenme veya diğer gıda teminlerinin sağlanmasında oldukça faydalı ürünler olarak üretilmektedir. Endüstriyel mutfak ürünlerinin dayanıklılıkları da evlerde kullanılan mutfak ürünlerinden daha fazla olmaktadır. Çünkü daha fazla ısınma ve kullanıma tabi tutulan bu ürünler daha dayanıklı metalden üretilmektedirler.

Genelde paslanmaz ve çelik malzemeden üretilerek piyasa sürülen bu ürünlerin fiyatları da sektörün kullanımını kolaylaştıracak düzeyde belirlenmektedir. Günümüzde bu türde üretilen ürünlerin temini konusu da son derece kolaylaştırılmıştır. İnternet üzerinden bu ürünlerin satışının yapıldığı e-ticaret siteleri bulunmaktadır. Bu sitelerden herhangi birine üye olunması halinde veya üye olmadan da bu sitelerden endüstriyel mutfak ürünlerinin satın alınmasına karar verilmesi halinde yapılacak birkaç basit işlemle bu kararın hayata geçirilmesi mümkün olmaktadır.    

Döner Ocağı

Endüstriyel mutfak ürünleri arasında olup da birçok kişinin besin ihtiyacının karşılanması için tasarlanmış olan ancak genelde iş yerlerinde döner satışı yapılabilmek için satın alınan döner ocağı olarak adlandırılan endüstriyel mutfak ürünü kendi sınıfında satılan en önemli ve en etkili mutfak ürünleri arasındadır. Döner gibi lezzetli ve besleyici olan bir gıdanın üretilmesi ve servis edilmesinde kullanılan bu ocaklar tasarımları ve dayanıklılıkları ile yıllarca sorunsuz olarak kullanılabilecek olan ürünlerdendir. Doğalgazlı veya tüplü modelleri ile alttan motorlu olan türleri ile döner ocakları piyasada değişen fiyatlarda müşterilerine ulaştırılmaktadır.

Çay Kazanı

Çay kazanı olarak satılan endüstriyel mutfak ürünlerinin de Türkiye'de yaygın bir kullanımı bulunmaktadır. Bu nedenle önemli bir piyasası bulunan bu ürünler piyasada farklı boyutlarda ve ebatlarda üretilmektedir. Özellikle kazan kapasitesine ve demlik sayısına göre modellendirilen çay kazanları kazanlarının aldıkları su miktarının fazlalığına ve demlik miktarının fazlalığına göre fiyatları da artan ürünlerdir. Çelik ve paslanmaz metalden üretilen modelleri bulunan çay ocaklarının son zamanlarda özellikle elektrikli olanlarının üretilmesine ağırlık verilmesi söz konusu olmaktadır.

Bu haber toplam 3199 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT