1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. En Önemli 5 Kedi Aksesuarı
En Önemli 5 Kedi Aksesuarı

En Önemli 5 Kedi Aksesuarı

A+A-

Bir kedi için olmazsa olmaz malzemeler vardır. Nasıl her gün düzenli olarak yemek yiyor ise aynı şekilde günlük yaşam döngüsünü tamamlamak için ek ihtiyaçlara gereksinim duyar. Kedilerin besin ihtiyacına göre çeşitli kedi mamaları, tırmalama tahtaları, tuvalet ürünleri, vitaminleri, bakım malzemeleri gibi birçok önemli ihtiyaçları vardır. Kediler için hayati önemi olan bu ihtiyaçlar dışında günlük hayatta kullandıkları bazı aksesuarlar da vardır. Örneğin; kedi tasmaları ve oyuncakları aksesuar konusunda ilk sırada yer alan ürünlerdir.

Kedilerin kendilerini güvende ve rahat hissedecekleri bir ortamda yaşamaya hakkı var. Bu yüzden onlar için en önemli 5 aksesuarı atlamamak da fayda var:

1- Kedi tasması

Evcil bir kedi her ne kadar serbest bir şekilde dolaşmayı sevse de temiz hava, doğal ortam ihtiyacı için dışarı çıkarıldığında tasma zorunluluk oluyor. Tasmalar farklı modellere sahip olduğundan kedilere rahatsızlık vermeyecek, aksine tarz bir görüntü yakalamalarını sağlayacak nitelikte şık tasarımlara sahiptir. Kedilerin kaybolmaması için zil takılabilen tasmalar önemli bir aksesuardır.

2- Kedi oyuncakları

Kediler bir şeylerle oynamayı, patileriyle veya ağızlarıyla oyuncakla oyalanmayı seven canlılardır. Doğaları gereği merak duygusuyla dolu olan kedileri kontrol etmenin aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmesini sağlamanın en pratik yolu önüne bir oyuncak koymaktır. Küçük bir top, yumuşak tüylü kedi oyuncaklarıyla kedilerin sakin bir şekilde oyun oynamalarını en önemlisi kimseyi rahatsız etmeden kendi başına eğlenmesini sağlar. Oyuncaklar aynı zamanda kedilerin sahipleriyle aralarında bağ oluşması için önemlidir.

3- Kedi yatağı

Kedilerin hayran kalınacak kadar enerjik yapıları olduğu kadar hayretlere düşürecek kadar miskin yanları da vardır. Konfora olan düşkünlükleri sebebiyle evin en rahat koltuğuna daima yerleşir. Kedilere kişisel bir alan sunmak evcilleşmelerindeki önemli etkenlerden biridir. Bu sebeple kedi yatağı kedi yaşamındaki önemli bir ana aksesuardır. Kedinin istediği zaman dinlenebileceği bir alan onun kendisini güvende hissetmesini de sağlar.

4- Mama ve su kabı

Kedilerin günlük besin ve sıvı ihtiyacını pratik bir şekilde karşılaması için mama ve su kapları büyük rol oynar. Seramik ve plastik modellerde üretilen kaplar, kedilerin yaşamındaki temel kaynağın aksesuarı kabul edilir. Düzenli olarak kullanılan kaplar ile kedi sağlıklı bir yeme düzenine kavuşur ve su ihtiyacını karşılar. Kedi için mama kabı seçiminde kedinin ağız ve burun yapısı belirleyicidir.

5- Kedi taşıma çantası

Kedi taşıma çantası, otobüs, tren ve uçakla yapılan seyahatlerde hem kediyi koruyan hem de sahibini taşıma zahmetinden kurtaran pratik bir aksesuardır. Kedilerin hareketli yapısını usulca kontrol altına alan, sağlıklı bir şekilde yolculuk yapmasına fırsat sunan kedi taşıma çantaları, birbirinden şık tasarımlarıyla kedi sahiplerinin ilgisini çekiyor.

Kedinizin günlük hayatta ihtiyacı olan oyuncaklar, tasmalar, taşıma çantaları, mama kapları ve kedi yatakları için sanal pet shop mağazası petza.com.tr’yi ziyaret edin. Petza’da birçok ünlü markaya ait kaliteli evcil hayvan ürünleri bulabilirsiniz.

Bu haber toplam 1206 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT