1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. En Güvenli Güvenlik Sistemi
En Güvenli Güvenlik Sistemi

En Güvenli Güvenlik Sistemi

A+A-

Kamera sistemleri, farklı güvenlik yöntemleri ya da sistemleri arasında en etkili olan güvenlik sistemi olarak gösterilebilir. Bunun nedeni ise çok önemli bir caydırıcılık kapasitesine sahip olması. Kötü amaçlar taşıyan kişiler, kameralar tarafından güvenliği sağlandığı görülen alanlardan uzak durmayı tercih edecektir. Çünkü diğer güvenlik yöntemlerinin aksine, kameralar tarafından belirlenen ve kaydedilen ‘olay anı’ görüntüleri bu kişilerin yakalanmasını ve cezalandırılmasını kolaylaştıracaktır.

Dolayısıyla kamera sistemi kurulan ve sürekli görüntü kaydı yapılan alanların zarara uğramalarını sağlayan bir saldırı almaları riski minimuma inmiş olacaktır. Hatta bu caydırıcılık etkisinden faydalanmak amacıyla piyasaya sürülmüş olan sahte kameralar olduğu bile görülebilir. Ama 4 kameralı, montaj için gerekli tüm aparatlara ve depolama alanına sahip olan sistemin maliyetinin montaj dâhil 800 TL civarında olduğu düşünülürse, caydırıcılık özelliğinden faydalanmak için sahte kameralardan faydalanılmasının gereksizliği ortaya çıkmış olacaktır. Zaten olaya mantıklı bir açıdan bakıldığında da bu güvenlik sistemlerinin en önemli avantajlarından bir tanesinin de bahsedilen ‘olay anı’ görüntülerini saklaması olarak kabul edilebilir. Dolayısıyla çok da önemsenmeyecek bir miktarda tasarruf yapmak için güvenlikten taviz vermenin mantıksız olacağı, sahte kameralar kurmanın gereksiz olacağı söylenebilir.

Kamera sistemi kurulan yerlerin görüntülerinin istenilen kalitede ve tercih edilen süre boyunca kaydedilebilmesi de çok büyük bir avantaj olarak kabul edilebilir. Tabi sistemin kaydettiği bu görüntülere ve canlı görüntülere internet üzerinden erişebilmek de sistemin sunduğu önemli imkânlardan bir tanesi. Çünkü internet bağlantısı olan bir cihaza, örneğin bir akıllı telefona sahip olmak şartı ile binlerce kilometre uzakta bulunsanız bile, güvenliğini sağlamak istediğiniz alanın görüntülerine erişebiliyorsunuz.

Yani kamera sistemleri tarafından sağlanan üst seviyedeki güvenliğin yanı sıra, değer biçilmesi çok zor olan önemli bir iç rahatlığı da elde etmiş oluyorsunuz. Üstelik bu sistemin maliyeti de tahmin edilen düzeylerden çok daha düşük bir seviyede bulunuyor. Sonuç olarak evlerinin ya da iş yerlerinin yani her türlü yaşam alanının güvenliğini sağlamak isteyen ve bu bölgeleri sürekli olarak kontrol altında tutmak isteyen kişilerin kameralı güvenlik sistemleri hakkında bilgi edinmeleri yerinde olacaktır.

Bu haber toplam 2426 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT