1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. En Çok Tercih Edilen Kompresörler
En Çok Tercih Edilen Kompresörler

En Çok Tercih Edilen Kompresörler

A+A-

İş hayatında gelişen teknolojik gelişmeler oldukça büyük etkiler yaratarak daha kolay ve daha hızlı bir üretim imkânı sunuyor. Özellikle sanayi alanında icat edilmiş olan bazı makinelerin gelişiminde etkili olan teknoloji, makinelerin işlevselliğini ve üretim hacmine etki etti. Bu makineler içinde varlığını günümüzde de devam ettirerek farklı faaliyet alanlarında işlevine devam eden kompresörler, ihtiyacı karşılamaya yönelik olarak oldukça büyük etki sahibidir. Gazın sıkışmasını sağlayan makinenin dilimizdeki anlamı da sıkıştırmadır. Kullanılacak olan faaliyet alanına ve basınca göre seçim için farklı seçimler olsa da en çok tercih edilerek kullanılan vidalı ve pistonlu olan modelleridir.

Vidalı Kompresör Çeşitleri Nelerdir?

Vidalı Kompresörler günümüzde en çok kullanılan kompresör türü olup tek kademeli ya da çift kademeli olan modelleri bulunuyor. Bunun yanı sıra yağsız – yağ enjeksiyonlu, hava ya da su soğutmalı modelleri olup basınç ve kapasitesine bakıldığında geniş uyarlama aralığına sahip olması ile biliniyor.

Pistonlu Kompresör Çeşitleri Nelerdir?

Pistonlu kompresörler diğer vidalı kompresör gibi faaliyet alanına göre çok tercih edilen kompresör türleri içinde yer alıyor. Vidalı kompresörden farkı ise havanın pistonlar aracılığı ile elde edilerek istenen basıncın oluşturulmasıdır. Açık tip ve hermetik kompresör olmak üzere kendi içinde ayrılır. Birçok alanda endüstriyel kullanım için imal edilmiş olup piyasada farklı markaların ürettiği modeller yer alıyor.

Bu haber toplam 1062 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT