1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Elektronik Sigara Hakkında Merak Edilenler
Elektronik Sigara Hakkında Merak Edilenler

Elektronik Sigara Hakkında Merak Edilenler

A+A-

Elektronik sigara kesinlikle son zamanlarda fazlasıyla adını duymakta olduğumuz ürünlerden birisidir. Peki, bu elektronik sigara nedir? Sigara bağımlısı olmuş aşırı şekilde sigara tüketenler için sigarayı bırakma ya da azaltma yöntemi olarak ta görülmekte ve tercih edilmektedir. Elektronik sigara tanımı ise şu şekilde yapılabilir; sıvı nikotin, gıda aroması ve gliserinden oluşan sıvı likidin ısıtılması sonucunda buharın oluşması ile duman hissi oluşturmaya yarayan bir alettir.  Çıkan buhar ve vermiş olduğu gıda aroması ile sigara içiyormuş hissi vermesi ile geniş bir kullanıcı kitlesine de sahip olmaya başlamaktadır. Piller sayesinde enerji sağlanarak likidin buharlaşması sağlanmaktadır.

Neden elektronik sigara kullanılıyor?

Elektronik sigara denildiğinde ilk akla gelen gerçekten bir sigara olup olmadığıdır. Elektronik sigara kullanımı daha çok yoğun bir şekilde sigara tüketmeye alışmış olan kişiler için sigaradan uzaklaşma yöntemi olarak öneriliyor. Gerçek anlamda da işe yaradığını söylemekte fayda var. Kişi sigara kullanma alışkanlığından kendini uzaklaştırabiliyor. Bir nevi sigara yakmak yerine elektronik sigara ile sigara yakma isteğini bastırmış oluyor. Sigara kokusundan ve kirli dumanından da kurtulmuş oluyor. Elektronik sigaranın kullanımı temiz olması nedeni ile de oldukça çok tercih ediliyor. Hoş kokulu likitler de kullanıcının elektronik sigarayı severek kullanmasına neden oluyor.

Elektronik Sigarada Likit Seçenekleri

Sigara kullanan birçok kişi de bir süre sonra sigaranın iğrenç bir kokusu olduğunu düşünmekte ve bundan kurtulmak istemektedir. Kokulu sakız kullanımı ve parfüm kullanımı da bu sorundan kurtulmak için birer yöntem olmaktadır. Elektronik sigara ile bu sorunun da önüne geçilmiş olunuyor. Kullanılan likit içerisinde bulunan gıda aroması ile hoş bir koku oluşumu sağlanıyor. Kullanılan likit seçeneklerinin çeşitliliği de kişilere farklı kullanım imkanlarını sunmaktadır. Farklı gıda aroması kullanılarak oluşturulan bu likit seçenekleri farklı koku ve farklı tat oluşturmaktadır. Bu likitler içerisinde bulunan gliserin ise vg ve pg olarak iki çeşidi ile yer almaktadır. Bu iki gliserin çeşidi ile de likit çeşitliliği oluşmaktadır. Elektronik sigara kullananlar için farlı seçenek imkanları da bu sayede sunulmaktadır.

Bu haber toplam 2552 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum