1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Eczacıbaşı’nı bırak Derbent’e bak!
Eczacıbaşı’nı bırak Derbent’e bak!

Eczacıbaşı’nı bırak Derbent’e bak!

Sermaye bir kez daha gücünü gösterdi ve Derbent ile Dereiçi Mahalleleri Eczacıbaşı’na sağlanan milyon dolarlık rantın gölgesinde kaldı.

A+A-

Sarıyer Belediye Meclisi’nin önceki toplantısında alınan karara göre Cuma günkü toplantıda Derbent ve Dereiçi mahallelerinin sorunlarını çözmek için komisyon kurulacaktı. Bu iki mahallede oturan vatandaşlar büyük umutla meclis toplantısının yapılacağı salonun yolunu tuttu. Meclis salonunu dolduran ve dört gözle toplantıyı izleyen vatandaşlar sıranın kendilerine gelmesini beklediler. Ancak Ezcacıbaşı’nın Zekeriyaköy’deki Ormanada projesi gündeme gelince bu iki mahalle ile ilgili kurulacak olan komisyon da unutuldu. Toplantıdan sonra gecekonduda oturan vatandaşlar aynı endişeyle evlerine geri dönerken, meclis üyeleri ise Eczacıbaşı’nın projesini yemekle kutladı.

Halktan yana olmak bu mudur?
Tepki göstererek evlerine geri dönen vatandaşlar, “Biz yıllardır evlerimizin yıkılacağı korkusuyla yaşıyoruz. Hayatta kalma mücadelesi veriyoruz. Komisyon kurulacak deniliyor büyük umutlarla buraya geliyoruz ancak Eczacıbaşı’nın büyük projesi konuşuluyor. Bizim sorunumuzdan söz edilmediği gibi kimse yüzümüze bile bakmadı. Halkçılık bu mudur? Belediye hizmeti sermaye gruplarının işlerini takip edip vatandaşı kendi kaderine terk etmek midir?“ diye konuştular.

Eczacıbaşı’nı kutlama yemeği
Meclis toplantısından sonra vatandaşlar evlerimiz yıkılacak mı endişesiyle evlerinin yolunu tutarken, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise İstinye’nin lüks mekânlarından biri olan Meyyali Restornatta meclis üyelerine yemek verdi. Bu yemek kamuoyunda Eczacıbaşı projesini kutlama yemeği olarak algılandı.

Bu haber toplam 538 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum